live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ дозволили вилучити документи на заводі Порошенка

Солом'янський районний суд Києва надав детективам Антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів ПАТ "Завод "Ленінська кузня"

Рішення стосується справи про закупівлю Державною прикордонною службою за гроші держбюджету бронемашин "Тритон" за завищеними цінами, йдеться в ухвалі суду від 18 жовтня, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За даними слідства, військова частина 1498 в листопаді 2015 року підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року заводу, яким володіє ПАТ "Завод "Ленінська кузня" було передано 4 бронемашини "Тритон".

У матеріалах суду зазначається, що розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року було передбачено закупівлю Харківським прикордонним загоном 34 одиниць "бойових дистанційних модулів" загальною вартістю 161,5 млн грн.

"Тобто, вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн гривень. Однак, фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою "Тритон-0103" склала 14,876 млн грн", - йдеться в судовому рішенні.

Також, аудитом встановлено, що прийняття рішення керівництвом Держприкордонслужби із закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабінету міністрів від 25 лютого 2015 року №345, яким затверджується порядок поставки озброєння, військової і спеціальної техніки.

Все це, як зазначено в рішенні суду, призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів було придбано "недосконалу спеціальну техніку", яка в момент придбання не могла в повному обсязі виконувати функції і завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба під час її закупівлі.

"Придбана за рахунок бюджетних коштів ДПС України у ПАТ "Завод "Ленінська кузня" спеціальна техніка в кількості 4 одиниці ... фактично в 2016 році підрозділами державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використовувалась", - йдеться в судовому рішенні.

Суд частково задовольнив вимоги НАБУ і надав детективам доступ до ряду технічної та конструкторської документації.

  • Найбільшим акціонером Заводу Кузня на Рибальському є фонд "Прайм Ессетс Капітал" Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК народного депутата Ігоря Кононенка.
  • В межах декомунізації підприємство було перейменовано на "Завод "Кузня на Рибальському", але у цьому судовому рішенні воно фігурує як ПАТ "Завод "Ленінська кузня".

новини партнерів

2 квітня, 2020 четвер

2 квітня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати