//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МВФ занепокоєний уповільненням реформ в Україні та зростанням видатків


фото: REUTERS
У Міжнародному валютному фонді повідомили про наявні економічні ризики в бюджеті України на 2018 рік

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає "Економічна правда".

"Ризики, які ми бачимо, полягають у зашвидкому зростанні поточних видатків, темп збільшення яких суттєво перевищує номінальне зростання економіки, та в істотному уповільненні деяких реформ. В сукупності це шкодитиме конкурентоспроможності України, а врешті-решт загрожуватиме її борговій стійкості", - сказав Люнгман.

Читайте також. В уряді говорять, що з МВФ вже можна попрощатись. Чи справді це так

Представник МВФ наголосив, що бюджет-2018 року має бути реалістичним.

"Важливо, щоб покладені в основу бюджету-2018 очікування були реалістичними. Фіскальний дефіцит не повинен перевищувати заплановану стелю, асигнування державних інвестицій реалізовувалось без посилення податкового навантаження", - додав Люнгман.

Чиновник нагадав, що наразі МВФ має з Україною активну чотирирічну програму, термін якої добігає завершення у березні 2019 року.

"Програма робить особливий наголос на питаннях податково-бюджетного та фінансового секторів,  а також на структурних реформах, що покликані поліпшити бізнес-середовище та подолати корупцію, пожвавити енергетичну та земельну реформи та наростити економічну ефективність шляхом реформування та приватизації держпідприємств. Ми сфокусовані на успішному впровадженні чинної програми", - заявив Люнгман.

Читайте також. МВФ вимагає підняти ціни на газ, а Україна пручається. Що буде з тарифами

За словами представника Фонду, податково-бюджетна політика має керуватися досягненням трьох цілей: скороченням боргу шляхом утримання фіскальних дефіцитів на низькому рівні, контролем поточних видатків - фонду зарплати, пенсій і трансфертів підприємствам та домогосподарствам - із інвестуванням в інфраструктуру та інші пріоритетні галузі, а також упровадження реформ для поліпшення податкової системи та якості державних послуг.

новини партнерів

‡агрузка...

23 березня, 2019 субота

23 березня, 2019 субота

22 березня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати