Угорщина знову звинуватила Україну в утисках угорської мови
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна утискає права нацменшин щодо використання рідних мов
Про це міністр сказав у ефірі угорського каналу M1, повідомляє сайт уряду Угорщини.
Зокрема, Сійярто обурився ініціативою титрування творів і публікацій українською мовою.
"Замість того, щоб пом'якшити конфлікти, Україна зробила подальші пропозиції щодо обмеження використання мови та громадянства. Наприклад, буде обов'язковим показувати українську розшифровку діалогу під час постановок театру, а угорські газети також мають бути опубліковані двома мовами", - сказав Сійярто.
Треба зазначити, що в українських законах немає норм, про які сказав угорський міністр, тому незрозуміло, що саме стало джерелом його заяви.
Читайте також: Нуль українських шкіл та жорстка мадяризація. Чи має права Угорщина погрожувати Україні
Глава МЗС Угорщини пообіцяв подальшу негативну реакцію на українські мовні ініціативи.
"Уряд Угорщини виступить проти останніх заходів з тією ж наполегливістю, як і проти закону про освіту", - додав Сійярто.
Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
- Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
- МЗС Угорщини погрожувало заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії та пояснило, як новий освітній закон розширить права нацменшин.
- Експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.
- Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
- Україна в Брюсселі зобов'язалася зберегти освітні права нацменшин.
- Венеційська комісія дійшла висновків, що права угорськомовної та інших меншин можуть бути дотримані без внесення змін до ст. 7 закону про освіту - тієї, що встановлює мову навчання.
- Актуальне
- Важливе