Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону
Венеційська комісія не підтримала звинувачення Угорщини щодо обмеження прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "про освіту"
Про це повідомив прес-центр Міністерства освіти та науки України, коментуючи висновки комісії.
У відомстві зазначили, що вважають коментарі комісії у цьому питанні збалансованими та конструктивними. Зокрема, Міністерство готове сприяти деталізації ст. 7 у Законі "Про загальну середню освіту"
"Ми також вдячні, що Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин", - наголошується у заяві.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
Представники Венеційської комісії у своєму висновку вказали, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України.
"Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. А отже, звинувачення збоку Угорщини не підтримані", - підсумували у МОН.
Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
Зазначимо, наприкінці вересня Міністерство закордонних справ України направило закон про освіту на експертизу до Венеційської комісії.
- Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. Це викликало хвилю занепокоєння у ряді країн.
- МЗС Угорщини хоче перегляду угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон та домоглася внесення в проект рішення саміту Східного партнерства норму про те, що країни-партнери не мають звужувати права національних меншин у сфері освіти.
- Віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Угорщина блокує відносини України з НАТО.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан попередив, що конфліктні ситуації з Україною можливі і в майбутньому через нові законодавчі ініціативи Києва, а також що позитивне рішення Венеційської комісії не применшать претензії через освітній закон
- Актуальне
- Важливе