live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гривня може стабілізуватися навесні, - голова ради НБУ


фото: 5.ua
Фундаментальних чинників для девальвації гривні зараз немає, національна валюта може стабілізуватися навесні

Про це на своїй Facebook-сторінці написав глава ради НБУ Богдан Данилишин.

"Однак, якщо проаналізувати динаміку обмінного курсу гривні до долара США протягом останніх років, то поточна ситуація на валютному ринку України видається традиційною", - написав Данилишин.

Крім того, глава ради НБУ вказав на вплив ряду сезонних чинників на курс нацвалюти.

За його словами, це перш за все стосується звуження пропозиції іноземної валюти на внутрішньому ринку через більш низькі обсяги надходження іноземної валюти від експортерів в Україну. Зокрема через те, що вони вважають за краще зберігати свої кошти в іноземній валюті за кордоном.

Зазначимо, що високий попит на іноземну валюту фіксувався зокрема з боку газотрейдерів і підприємств паливно-енергетичного комплексу. В результаті в грудні-січні спостерігалося пожвавлення попиту на безготівкову іноземну валюту.

Серед об'єктивних чинників, що впливають на курс, Данилишин зазначив наростаюче негативне сальдо торгового балансу, яке за 11 місяців 2017 року зросло в 2,2 рази - до $5,2 млрд.

Глава ради НБУ додав, що істотно сприяти курсовій стабільності буде відновлення співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС.

  • Нагадаємо, з початку 2018 року гривня демонструє значне зниження щодо долара. Так, офіційний курс долара з 1 січня 2018 року збільшився з 28,06 грн до 28,86 грн.
  • Як повідомив The Economist, українська гривня стала найбільш недооціненою валютою у світі за так званим індексом Біг-Мака.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати