live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені збираються вирощувати людські органи для трансплантації у вівцях

Команді вчених з Каліфорнійського університету в Девісі (США) вдалося ввести людські стовбурові клітини в ембріони овець, що наближає людство до вирощування потрібних органів у тваринах

Про це пише The Guardian.

Вчені сподіваються, що клітини людини, введені в ембріони, будуть рости і зможуть сформувати підходящий для трансплантації орган.

"Навіть сьогодні ідеально підходящі органи, за винятком випадків пересадки від ідентичних близнюків, служать недовго, тому що імунна система постійно нападає на них", - каже доктор Пабло Росс з дослідницької команди.

null

В даний час команді дозволено спостерігати за ембріонами протягом 28 днів. Цього має бути достатньо, щоб побачити розвиток органу, коли людські клітини будуть об'єднані з генетично модифікованим ембріоном.

Доктор Хіро Накаучі зі Стенфордського університету розповів, що більш тривалий експеримент - до 70 днів, був би переконливішим, хоча це потребуватиме додаткового дозволу з боку держави.

null

За словами доктора Пабло Росса, використання ембріонів овець має кілька переваг. В першу чергу, вони легко приживаються, отже, для експерименту потрібна менша кількість ембріонів. Крім того, у овець схожі з людськими серце і легені - найскладніші для пересадки органи.

Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки

Брюс Уайлоу, професор біотехнології в Інституті Рослина, де була створена вівця Доллі, впевнений, що ще належить пройти довгий шлях, перш ніж повноцінні людські органи зможуть бути вирощені в тваринах . Однак він вважає, що нове дослідження є "важливим кроком, щоб зрозуміти, чи підходять вівці для цієї мети".

За даними британської організації NHS Blood and Transplant, 457 осіб померли в 2016 році у Великобританії, не дочекавшись органів для пересадки, а ті, хто все-таки їх отримав, не можуть з ними жити через відторгнення організмом. Вирощування людських органів у тварин може вирішити проблему несумісності у всьому світі.

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати