live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вік батька впливає на тривалість життя потомства, - вчені

Дослідження Центру нейродегенеративних захворювань Німеччини показало залежність здоров'я і тривалості життя потомства від віку батьків

Як пише EurekAlert, такі дані були отримані в результаті експерименту над лабораторними мишами.

Потомство літніх самців мишей мало меншу тривалість життя, ніж потомство молодих, і проявляло ряд гістопатологічних і молекулярних ознак старіння.

Більш того, сперма старих самців, а також тканини їх потомства мали загальні епігенетичні зміни і альтерації активаційних станів сигнальних шляхів, пов'язаних з тривалістю життя. null

Ці результати вказують на вплив зв'язків між поколіннями на процеси старіння, які можуть виявитися значущими і в контексті людини.

На Заході середній вік батьків постійно зростає. Але якщо небезпека для здоров'я дитини в разі пізньої вагітності вже відома, про вплив віку батьків на потомство відомо не так багато.

Дослідники виявили, що параметри, які вказують на старіння організму, були більшою мірою проявлені у мишей у віці 19 місяців, які народилися від старих батьків.

Іншими словами, вони старіли швидше, ніж інша група, зачата молодими самцями. Цей ефект проявлявся також і в тривалості життя: перша група прожила в середньому на 2 місяці менше, ніж друга, 

"Те, що ми описали, є фундаментальним механізмом організму ссавців і може бути актуально і для людей. Однак, зрозуміти, чи так це насправді і, якщо так, то в якій мірі, не входило в завдання нашого дослідження і поки що це невідомо, - каже Дан Енінгер, глава наукової групи. - Тим не менше, наші результати дають хороше підгрунтя для того, щоб вивчити дане питання".

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

9 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати