live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада ухвалила закон про захист дітей від сексуальних злочинів

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №2016 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

На підтримку законопроекту проголосував 241 народний депутат.

Законом встановлюється чіткій мінімальний вік статевого повноліття та вдосконалюється відповідальність осіб, які посягають на статеву свободу та недоторканість, честь і гідність дітей.

Зокрема, передбачається ст. 155 Кримінального кодексу України викласти в новій редакції, за якою природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Такі ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на 5-8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на до 3 років або без такого.

У оновленій ч. 2 ст. 156 йтиметься про те, що такі дії, вчинені щодо малолітньої особи або вчинені членами сім’ї чи близькими родичами, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, караються позбавленням волі на 5-8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років або без такого.

Водночас ст. 302 доповнюється положенням про те, що створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти та аналогічні дії, вчинені з метою наживи або особою, раніше судимою за цей злочин, або організованою групою із залученням малолітньої особи караються позбавленням волі на 5-10 років.

Перший заступник комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Микола Паламарчук пояснив, що з ухваленням змін до ст. 155 Кримінального кодексу встановлюється чіткий мінімальний вік статевого повноліття - 16 років.

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

9 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати