live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені придумали, як лікувати рани рибою

Існує не так багато способів застосування риб'ячої луски, однак, на думку вчених з Сінгапурського технологічного університету, вона може допомогти в лікуванні ран і опіків

Про це повідомляє New Atlas.

Дослідники отримали луску лаврака, тілапії і змієголової риб з сінгапурських рибних ферм, а потім витягли з неї колаген - білок, що становить основу сполучної тканини і забезпечує її міцність і еластичність. Коли цей колаген модифікували і нанесли на пошкоджену шкіру мишей, він сприяв її регенерації - утворення кровоносних і лімфатичних судин.

Хоча колаген вже давно використовують в ранових пов'язках, його зазвичай отримують зі шкіри корів, свиней або овець. На думку вчених, у використанні таких тварин як джерела сировини є деякі недоліки.

"Через культурні і релігійні причини клінічні застосування цих матеріалів було обмежено. Крім того, вони повинні проходити більше перевірок і обробки через ризик хвороб, які можуть передаватися людям від ссавців", - каже Клео Чунг, співавтор дослідження.

null

Риб'яча луска - набагато більш дешеве джерело колагену, оскільки вона є відходом. До того ж, вона може працювати ефективніше.

У попередньому дослідженні вчені встановили, що колаген на основі риб'ячого жиру індукував ендотеліальні клітини пупкової вени людини виробляти в 2,5 рази більше білка, відповідального за утворення кровоносних судин - в порівнянні з ендотеліальними клітинами, культивованими на коллагені з коров'ячої шкіри.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати