live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ГМО у венах: Вчені навчилися редагувати кров для переливання. Навіщо

Біологи з Брістольського університету представили технологію редагування генів - за їхніми словами, вона допоможе виробляти клітини крові для переливання пацієнтам, яких не можуть забезпечити донори

Про це пише Eurek Alert.

Вчені відзначили, що переливання відредагованих еритроцитів з поліпшеною сумісністю може забезпечити більш якісне лікування для пацієнтів з особливостями будови крові.

Для цього дослідники запропонували використовувати технологію CRISPR - clustered regularly interspaced short palindromic repeats.

null

Механізм працює аналогічно функції "знайти і замінити": фермент Cas9 розрізає ДНК в місці, обраному за зразком. Після цього специфічні гени, які можуть викликати імунні реакції, видаляються.

Вчені зазначають, що в той час як більшість людей можуть безпечно отримувати кров з донорської бази, пацієнти із захворюваннями - такими як таласемія або серповидноклітинна анемія, вимагають частих переливань, і в першу чергу це нововведення може допомогти їм.

Дослідження, опубліковане в журналі EMBO Molecular Medicine - перший доказ того, що редагування генів можна використовувати у виробництві рідкісних або адаптованих еритроцитів для пацієнтів з особливими потребами. У той же час автори роботи підкреслюють безліч складних технічних перешкод, які необхідно подолати, перш ніж цей підхід можна буде застосовувати в клініках.

null

"Кров, зроблена з використанням генетично модифікованих клітин, може в один прекрасний день забезпечити групу пацієнтів, яким важко підібрати донорів", зазначив доктор Ешлі Той - керівник робочої групи. "Однак для того, щоб отримати кров для переливання, потрібно буде провести дуже багато роботи".

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

28 травня, 2018 понеділок

27 травня, 2018 неділя

28 травня, 2018 понеділок

27 травня, 2018 неділя

26 травня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати