live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зайва вага в дитинстві знижує розумові здібності людини, - вчені

Зайва вага маленької дитини негативно впливає на її подальший розумовий розвиток

Про це повідомляється в журналі Obesity.

Вчені зі США провели дослідження: вимірявши вагу дітей до 2-х років і їх когнітивні здібності у віці 5-8 років, вони виявили, що зайва вага в дитинстві згодом погіршує робочу пам'ять і просторове мислення.

Вчені з Браунівського університету під керівництвом Джозефа Брауна (Joseph Braun) дослідили,як ожиріння впливає на процес раннього дитячого розвитку головного мозку і на становлення перших когнітивних функцій .

У дослідженні взяли участь 223 дитини, вага і зріст яких (для розрахунку індексу маси тіла) виміряли в дитинстві - у віці до двох років.

Згодом вже у віці п'яти і восьми років діти пройшли серію стандартизованих тестів на перевірку когнітивних функцій: розвиток мовлення, час реакції на появу візуального стимулу, обробка звукових стимулів, функціонування робочої пам'яті.

Крім того, дітям необхідно було пройти адаптовану комп'ютерну версію водного лабіринту Морріса, в класичній версії якого лабораторній миші необхідно знайти платформу в чані з водою, орієнтуючись на зовнішні покажчики. Такий експеримент спрямований на оцінку як процесу прийняття рішень, так і роботу просторової пам'яті.

Проаналізувавши дані і врахувавши в якості побічних змінних інформацію про життя матері, перебіг пологів, харчування, куріння та споживання алкоголю, а також її вік і расу, вчені з'ясували, що при підвищенні ваги дитини на одне стандартне відхилення її загальний рівень інтелекту надалі був менше на 1,4 стандартних відхилення, просторове сприйняття - на 1,7, а робоча пам'ять - на 2,4 стандартних відхилення в порівнянні зі стрункими в дитинстві дітьми. Всі інші взаємозв'язки були статистично незначними.

Вибірка в дослідженні була невелика: саме тому взаємозв'язок вдалося простежити лише між ожирінням і частиною когнітивних показників. В майбутньому, відзначають вчені, необхідно проводити дослідження і далі.

Вивчення негативного впливу дитячого ожиріння як на їхнє здоров'я, так і на інтелектуальний розвиток, дуже важливо, так як число дітей з зайвий вагою з кожним роком зростає: минулої осінь вчені, наприклад, з'ясували, що за останні 40 років число дітей із зайвою вагою зросла в 10 разів.

Читайте також: Діти все більше дивляться телевізор та стають все товстішими. Чому це серйозно

новини партнерів

22 січня, 2019 вівторок

21 січня, 2019 понеділок

22 січня, 2019 вівторок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати