live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пологи змінюють голос жінки на цілий рік, - дослідження

Вчені зібрали записи голосів 40 піддослідних і виявили, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони

Про це йдеться в праці науковців з університету Суссексу, опублікованій у ScienceDirect.

Протягом життя висота голосу змінюється і у жінок, і у чоловіків. У віці 12-14 років у хлопчиків зміцнення голосових зв'язок в процесі статевого дозрівання робить голос помітно нижче - прийнято говорити, що голос "ламається".

У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найімовірніше, голос жінки подобається чоловікам більше.

Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос. З'ясувалося, що голос жінки стає трохи нижче після перших пологів і залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки зараз, через п'ять років, стає таким же, як до вагітності.

 Скарги на зміну тембру після пологів почали надходити від співачок ще в сімдесяті роки минулого століття, і деякі клініки навіть пропонують таким жінкам специфічну послугу - обстеження голосових зв'язок і оцінку тембру під час і після вагітності.

В цьому році факт зміни тембру після пологів вперше підтвердили в рамках масштабного наукового дослідження. Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності. Або ж порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок - вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх дослідженнях проводилися тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів - 600 аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 тих, хто не народжуваув жодного разу.

Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв'ю і записів співу, даних протягом п'яти років, під час і протягом п'яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній і найнижчий тон стає нижчим в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності.

У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, яким є механізм зниження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу.

Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні і сенсорні функції, побічно впливають на рухи гортані - і, відповідно, на голос.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує

  • Вчені з'ясували, що іспанський хіт 1995 року "Макарена" ідеально підходить для реанімації, адже під цей мотив зручно робити непрямий масаж серця.
  • Також науковці проаналізували гидливість сучасних людей, і дійшли висновку, що почуття огиди чи відрази до певних явищ з'явилося у наших предків як захисний механізм від конкретних хвороб.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати