live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пологи змінюють голос жінки на цілий рік, - дослідження

Вчені зібрали записи голосів 40 піддослідних і виявили, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони

Про це йдеться в праці науковців з університету Суссексу, опублікованій у ScienceDirect.

Протягом життя висота голосу змінюється і у жінок, і у чоловіків. У віці 12-14 років у хлопчиків зміцнення голосових зв'язок в процесі статевого дозрівання робить голос помітно нижче - прийнято говорити, що голос "ламається".

У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найімовірніше, голос жінки подобається чоловікам більше.

Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос. З'ясувалося, що голос жінки стає трохи нижче після перших пологів і залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки зараз, через п'ять років, стає таким же, як до вагітності.

 Скарги на зміну тембру після пологів почали надходити від співачок ще в сімдесяті роки минулого століття, і деякі клініки навіть пропонують таким жінкам специфічну послугу - обстеження голосових зв'язок і оцінку тембру під час і після вагітності.

В цьому році факт зміни тембру після пологів вперше підтвердили в рамках масштабного наукового дослідження. Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності. Або ж порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок - вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх дослідженнях проводилися тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів - 600 аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 тих, хто не народжуваув жодного разу.

Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв'ю і записів співу, даних протягом п'яти років, під час і протягом п'яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній і найнижчий тон стає нижчим в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності.

У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, яким є механізм зниження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу.

Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні і сенсорні функції, побічно впливають на рухи гортані - і, відповідно, на голос.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує

  • Вчені з'ясували, що іспанський хіт 1995 року "Макарена" ідеально підходить для реанімації, адже під цей мотив зручно робити непрямий масаж серця.
  • Також науковці проаналізували гидливість сучасних людей, і дійшли висновку, що почуття огиди чи відрази до певних явищ з'явилося у наших предків як захисний механізм від конкретних хвороб.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати