Масаж серця ефективніше робити, наспівуючи "Макарену", - вчені
Вчені з'ясували, що іспанський хіт 1995 року "Макарена" ідеально підходить для реанімації, адже під цей мотив зручно робити непрямий масаж серця
Про це повідомляє The Guardian.
В експерименті взяли участь 164 студента-медика, які протягом двох хвилин робили масаж серця тренувальному манекену. Одній групі студентів дали смартфони з додатком-метрономом, іншу попросили наспівувати "Макарену", третя натискала на груди манекена, рахуючи в розумі.
До моменту початку експерименту всі студенти вже пройшли курс навчання серцево-легеневої реанімації.
"Макарену" обрали не раптово: її мотив відомий майже кожному, а темп мелодії - 103 удари на хвилину - відповідає рекомендованій частоті натискань під час непрямого масажу серця (100-120 за хвилину).
Правильний темп натискань витримали 91% студентів, які використовували додаток, 74% студентів, які орієнтувалися на "Макарену", і тільки 21% студентів, які не користувалися ані композицією, ні метрономом.
Автори дослідження відзначають, що студентам, які користувалися метрономом, потрібно більше часу, щоб підготуватися до першого натискання, ніж тим, хто співав іспанську пісеньку,
Також видання надає посилання на ресурс, де можна вибрати іншу пісню з тією ж швидкістю відтворення (див. п'яту колонку - BPM, удари в хвилину).
Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію.
- Актуальне
- Важливе