live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Квітка, яка може ходити: інженери представили "екзоскелет для рослин"

Якщо ви турбуєтесь за долю рослин, які не можуть самі про себе подбати і вибити "місце під Сонцем", можете придбати робота, з яким і у квітки "виростуть ноги"

Робота було розроблено ще минулого року, але увагу суспільства він привернув пвсля публікації матеріалу у The Verge.

Hexa, розроблений на базі Vincross в Пекіні, це шестилапий робот-краб зі спеціальною операційна система на базі Linux. За словами Сун Тянкуая, провідного розробника проекту, Hexa - це лише перший прототип "рослинного екзоскелета".

Інженер розповів, що на створення робота-рослини його надихнуло відвідування виставки соняшників в 2014 році. "Коли я прийшов туди, то побачив, що все зосереджено навколо квітів, яким ледь вистачало місця. У залі була ділянка, який весь час залишалася в тіні - квіти не витримали цього і зів'яли. Я подумав, як було чудово, якби вони могли хоч ненадовго переміститися туди, де  є сонячне світло - це допомогло б їм вижити ",- згадує Сун.

Такий "костюм" для рослини вміє самостійно знаходити зони, освітлені сонцем, і приймати найбільш зручну для рослини позицію, щоб вона могло поглинути максимум світла. Крім того, робот сигналізує про те, що грунт необхідно зволожити, вміє рятувати свою підопічну рослину від перегріву і навіть "танцювати, коли відчуває прилив щастя", та "виявляти прихильність до людини".

Читайте також: Пустелі, тонелі, і жодного грунту. Хто і навіщо вирощує овочі у "вертикальних фермах"

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати