live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фізики сфотографували атом у рекордній якості

Фізики з Корнельського університету в США отримали фотографії окремих атомів з рекордним розширенням - менше половини ангстрема (0,39 Å)

Опис експерименту опубліковано в журналі Nature.

У минулому році фізики з Корнельського університету запропонували пристрій electron microscope pixel array detector (EMPAD). Пристрій являє собою матрицю - 128х128 пікселів, чутливих до окремих електронів.

Довідка:

Ангстрем (Å) — одиниця довжини, дорівнює 10−10 м або одній десятимільйонній міліметра. 

Кожен піксель реєструє кут відображення електрона; знаючи його, вчені реконструювали характеристики електронів, включаючи координати точки, звідки він був випущений.

Потім науковці закріпили на рухомий балці лист двовимірного матеріалу - сульфіду молібдену MoS2, і випустили пучки електронів, повертаючи балку під різними кутами до джерела електронів.

За допомогою EMPAD і птайкографіі вчені визначили відстані між окремими атомами молібдену і отримали зображення з рекордним розширенням - 0,39 Å. "По суті ми створили найменшу в світі лінійку", - пояснює Сол Грюнер (Sol Gruner), один з авторів експерименту. На знімку нижче видно атоми сірки і місце, де одного такого атома не вистачає (вказано стрілкою).

Читайте також: Вчені довели, що повернути час назад - можливо. Як це зробили

  • Тим часом Facebook винайшла нову одиницю виміру часу. Щоб творцям візуальних ефектів було зручніше вимірювати тривалість окремих кадрів, розробник Крістофер Хорват запропонував ввести нову одиницю часу у вигляді простого парного числа - "фліки".
  • Німецькі фізики запропонували нову теорію темної матерії. Вона, за припущенням учених, повинна становити 23% Всесвіту, але й досі не виявлена. Фахівці Університету ім. Гутенберга в Майнці запропонували нову теорію, згідно з якою частинки темної матерії насправді набагато легші, ніж передбачалося раніше.

 

новини партнерів

27 листопада, 2020 п'ятниця

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати