live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили сильне випромінювання від супутника Юпітера

Вчені зафіксували електромагнітні хвилі, які виходять від супутника Юпітера Ганімеда. Виявилося, їх потужність в мільйон разів вища, ніж на Землі, і в 100 разів сильніша, ніж в іншого супутника Юпітера - Європи

Про це пише The Independent.

Ганімед - одне з найбільших небесних тіл у Сонячній системі. Супутник на 8% більше Меркурія і на 2% - Титана. У 1610 році його відкрив Галілео Галілей, спостерігаючи в телескоп за Юпітером.

Астрономи проаналізували дані з космічного апарату NASA Galileo і виявили потужне електромагнітне випромінювання від Ганімеда. Таке явище може бути викликано інтенсивним магнітним полем Юпітера, яке набагато могутніше земного, відзначається в дослідженні.

Вчені вважають, що хвилі такої потужності створюють "вбивчі електрони", які можуть завдати шкоди космічним кораблям.

"Навіть якщо невелика частина цих хвиль почне поширюватися в космосі, вони будуть здатні прискорювати елементарні частинки і в кінцевому рахунку виробляти дуже швидкі електрони всередині магнітного поля Юпітера", - розповів виданню один з авторів дослідження Річард Хорн.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати