//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи виявили, що в найгарячішої екзопланети залізне небо

Науковці виявили залізо і титан в атмосфері найгарячішої з відомих екзопланет - розпеченого газового гіганта KELT-9 b

Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Виявлена ​​в 2016 році екзопланета KELT-9 b знаходиться всього в 4,5 млн км від своєї зірки, а рік на ній триває 36 годин, тому кількість тепла, яке KELT-9 b отримує від своєї зірки, величезна.

KELT-9 b - найгарячіша з відомих на сьогоднішній день планета: температура на її поверхні досягає 4300 ° C - це більше, ніж на поверхні деяких зірок.

Вимірявши спектр планети за допомогою HARPS-N на Канарських островах, астрономи виявили, що крім водню в гарячій атмосфері KELT-9 b містяться залізо і титан.

KELT-9 b відноситься до класу гарячих юпітерів - газових гігантів, які обертаються дуже близько до своїх зірок. Через те, що ці планети такі гарячі, в їх атмосферах часто знаходять металевий пар - так, над планетою WASP-12b, поверхня якої розпечена до 2000 ° C, кружляють хмари алюмінію і титану.

Однак досі не було відомо про планети з залізним паром в атмосфері. Астрофізики вважають, що хмар на KELT-9 b немає: там занадто гаряче для утворення конденсату, тому небо над розпеченій планетою, швидше за все, чисте, хоч і заповнене випарами заліза.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

‡агрузка...

20 березня, 2019 середа

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати