live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Єгиптяни" муміфікували померлих задовго до виникнення Єгипту, - вчені

Результати досліджень мумії, що зберігається з 1901 року в Єгипетському музеї Туріну, виявили, що "рецепт бальзамування" старіший на 1500 років

Про це повідомляє ВВС.

На відміну від більшості аналогічних музейних експонатів, Туринська мумія в сучасний час жодного разу не піддавалася обробці, спрямованій на запобігання гниттю і поліпшенню зовнішнього вигляду, тобто очищення. 

Традиційна версія зводилася до того, що тіло висохло природним шляхом в пустелі, під дією спеки, сухого піску та ще більш сухого повітря, але аналіз, проведений групою фахівців, переважно з Університету Йорка, дозволив встановити, що тіло померлого піддалося бальзамування з використанням приблизно тих же інгредієнтів, що відомі нам по наступним епохам. 

Це рослинне масло, нагріта до рідкого стану смола хвойних рослин і якісь екстракти також рослинного походження.

Це означає, що єгипетська традиція бальзамування тіл померлих "постаріла" приблизно на півтора тисячоліття. В наступні століття рецепт бальзамування включав в себе видалення нутрощів і вимочування тіла в спеціальному розчині. Це, втім, стосувалося тільки знаті, бідняки обходилися рецептами простіше.

 Основними кроками муміфікації були:

  • Видалення мозку.
  • Видалення внутрішніх органів
  • Тіло клали в натуральну сіль, щоб висушити його.
  • Покривали тіло в бальзамучому розчині, щоб убити бактерії та запечатати його
  • Обгортали тіло в білизні

Мова в даному випадку йде про чоловіка приблизно 20-30 років, який жив і померлого приблизно за 3500-3700 до нашої ери, тобто у додинастичний період, коли єдиного Єгипту та й цієї назви ще не було. Знання про цей період єгипетської історії дуже невеликі.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати