live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Єгиптяни" муміфікували померлих задовго до виникнення Єгипту, - вчені

Результати досліджень мумії, що зберігається з 1901 року в Єгипетському музеї Туріну, виявили, що "рецепт бальзамування" старіший на 1500 років

Про це повідомляє ВВС.

На відміну від більшості аналогічних музейних експонатів, Туринська мумія в сучасний час жодного разу не піддавалася обробці, спрямованій на запобігання гниттю і поліпшенню зовнішнього вигляду, тобто очищення. 

Традиційна версія зводилася до того, що тіло висохло природним шляхом в пустелі, під дією спеки, сухого піску та ще більш сухого повітря, але аналіз, проведений групою фахівців, переважно з Університету Йорка, дозволив встановити, що тіло померлого піддалося бальзамування з використанням приблизно тих же інгредієнтів, що відомі нам по наступним епохам. 

Це рослинне масло, нагріта до рідкого стану смола хвойних рослин і якісь екстракти також рослинного походження.

Це означає, що єгипетська традиція бальзамування тіл померлих "постаріла" приблизно на півтора тисячоліття. В наступні століття рецепт бальзамування включав в себе видалення нутрощів і вимочування тіла в спеціальному розчині. Це, втім, стосувалося тільки знаті, бідняки обходилися рецептами простіше.

 Основними кроками муміфікації були:

  • Видалення мозку.
  • Видалення внутрішніх органів
  • Тіло клали в натуральну сіль, щоб висушити його.
  • Покривали тіло в бальзамучому розчині, щоб убити бактерії та запечатати його
  • Обгортали тіло в білизні

Мова в даному випадку йде про чоловіка приблизно 20-30 років, який жив і померлого приблизно за 3500-3700 до нашої ери, тобто у додинастичний період, коли єдиного Єгипту та й цієї назви ще не було. Знання про цей період єгипетської історії дуже невеликі.

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати