live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада прийняла у цілому закон про захист економічної конкуренції


фото: rada.gov.ua
Верховна Рада України підтримала у другому повторному читанні законопроект №6746 про захист економічної конкуренції

Документ підтримали 248 нардепів, передає Еспресо.TV

Закон №6746 повинен забезпечити принципи процесуальної справедливості та підвищити ефективність проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Документ передбачає внесення змін до основних законів у сфері захисту економічної конкуренції і спрямований на закріплення в цих законах прав осіб, які беруть участь у справах, що розглядаються органами Антимонопольного комітету України, гарантій цих прав, а також механізмів реалізації таких прав.

Також у проекті закону визначені терміни, протягом яких має бути завершено розгляд справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Особі, щодо якої розпочато справу, надається право знати у вчиненні якого порушення вона підозрюється.

Крім того, такій особі надається право користуватися послугами перекладача; правом ознайомлюватися з матеріалами справи та усіма доказами, на яких ґрунтуються рішення АМКУ, в тому числі врегулювання з цією метою питань збалансування цього права з правом на захист конфіденційної інформації інших осіб.

Закон передбачається покращення інституту слухання у справі, зокрема, закріплення за особою права до прийняття органом АМКУ рішення у справі бути заслуханою (аналогічно відповідному інституту в конкурентному праві ЄС) незалежною від розслідування спеціальною уповноваженою посадовою особою - уповноваженим зі слухань.

Ще одне нововведення закріплює за юридичною особою право надавати зауваження та коментарі до пояснень своїх працівників, які, не були уповноважені надавати пояснення від імені такої юридичної особи, надавали пояснення з питань, що пов'язані з виконанням ними своїх службових обов'язків.

Відомо, що документ відповідає Європейській Конвенції про захист прав людини  та дозволяє втілити її положення в Україні.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати