live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пухнасті та беззахисні: вчені відтворили вигляд дитинчат тиранозавра

Одинадцятого березня в Американському музеї природної історії в Нью-Йорку відкриється виставка, присвячена тиранозаврам, де археологи об'єднали всі останні знахідки, що стосуються цього виду

Багато експонатів представили відомих ящерів з незнайомою боку - наприклад, в образі дитинчат. Детальніше про знахідки розповіли самі палеонтологи виданню The New York Times.

За словами куратора Марка Норелл (Mark Norell), інтерес до тиранозавра зріс за останні 20 років. Він виражається в збільшеній кількості наукових робіт на задану тему і у відкритті все нових скам'янілостей. У порівнянні з тим, як виглядала ситуація 30 років тому, зараз інформаційна картина про тиранозавра - "зовсім інший світ". Тому виникла необхідність систематизувати накопичені знання і втілити їх в наочних образах. Для цього і призначена виставка.

Дорослий тираннозавр рекс в віці 20 років важив від шести до дев'яти тонн. Його зріст від стопи до вершини стегон дорівнював 3,6-3,9 метра, а довжина тіла доходила до 13 метрів. Однак під час росту дитинчата виглядали зовсім інакше. Їх маленьке тіло завдовжки близько 100 сантиметрів покривало густе хутро, частина його залишалася на спині і хвості після дорослішання.

Передні лапи були набагато довшими щодо тіла, ніж у зрілої особини. Хоча ці кінцівки у величезного тиранозавра здаються марними, археологи припускають, що вони мали значення в період зростання. Марк Норелл вказав на те, що кістки передніх лап дуже міцні, а суглоби рухливі - можливо, вони допомагали молодим динозавром полювати і утримувати або розривати здобич.

Проте дитинчата, які щойно вилупилися з яйця, ставали легкою здобиччю для хижаків, і багато хто з них не доживав до року. Однак вони швидко росли і, на думку вчених, набирали в день по три кілограми.

Тиранозавр рекс жив 67 мільйонів років тому, але його родичі ходили по Землі ще 167 мільйонів років тому. Вони не відрізнялися такими видатними розмірами, як їх нащадок, але мали схожу форму тіла. Виходячи із знайдених слідів, археологи вважають, що вони вели соціальний спосіб життя і полювали групами. 

Зі збільшенням розміру змінилася і форма поведінки. Крім того, вчені відзначають, що тиранозавр рекс володів великим мозком навіть в співвідношенні з тілом, що, ймовірно, виділяла його серед інших динозаврів на інтелектуальному рівні.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати