live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні дозволили проектувати світлодіодне освітлення у будівлях


фото: YouTube
Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України внесло зміни до державних будівельних норм (ДБН), що дозволяють використовувати світлодіодне освітлення в проектованих будівлях

Про це повідомляє прес-служба заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лева Парцхаладзе.

"Донедавна у будівельних нормах щодо освітлення навіть не було прописано можливість використання світлодіодів, які вже років десять, якщо не більше, є у всіх у широкому вжитку. Тому в ДБН ми врегулювали використання такого освітлення нарівні з іншими", - йдеться у повідомленні.

Таким чином близько 10-20% усього енергоспоживання у будинках припадає на освітлення, тоді як використання світлодіодів сприятиме енергозбереженню.

У нових ДБН також закріплено можливість використання фотолюмінесцентних знаків безпеки у разі евакуації з будівлі, йдеться в повідомленні.

Норма поширюється на проектування освітлення приміщень у житлових будинках, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

новини партнерів

13 листопада, 2019 середа

12 листопада, 2019 вівторок

13 листопада, 2019 середа

12 листопада, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати