live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні дозволили проектувати світлодіодне освітлення у будівлях


фото: YouTube
Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України внесло зміни до державних будівельних норм (ДБН), що дозволяють використовувати світлодіодне освітлення в проектованих будівлях

Про це повідомляє прес-служба заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лева Парцхаладзе.

"Донедавна у будівельних нормах щодо освітлення навіть не було прописано можливість використання світлодіодів, які вже років десять, якщо не більше, є у всіх у широкому вжитку. Тому в ДБН ми врегулювали використання такого освітлення нарівні з іншими", - йдеться у повідомленні.

Таким чином близько 10-20% усього енергоспоживання у будинках припадає на освітлення, тоді як використання світлодіодів сприятиме енергозбереженню.

У нових ДБН також закріплено можливість використання фотолюмінесцентних знаків безпеки у разі евакуації з будівлі, йдеться в повідомленні.

Норма поширюється на проектування освітлення приміщень у житлових будинках, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати