live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гендерні очікування суспільства змінюють мозок на клітинному рівні, - вчені

Дослідники з Університету Джорджії впевнені, що очікування суспільства щодо гендерних ролей змінюють людський мозок на клітинному рівні

Про це пише Science Daily.

"Ми тільки зараз починаємо розуміти, саме гендерна ідентичність, а не стать, призводить до відмінностей чоловічого та жіночого мозку", - говорить Ненсі Форджер, професор і директор Інституту нейронаук і одна з авторів дослідження.

Вона підкреслює, що поняття "гендер" і "стать" принципово відрізняються, але деякі люди досі можуть їх плутати.

"Стать базується на біологічних факторах, таких як статеві хромосоми і репродуктивні органи, - пояснює Форджер, - тоді як гендер має соціальну складову і включає в себе поведінку, засновану на очікуваннях суспільства".

За словами дослідників, суспільство навіть не замислюється, які біологічні наслідки має гендерна ідентичність.

Йдеться про так звані епігенетичні мітки в мозку, які керують такими біологічними функціями, як пам'ять, розвиток і сприйнятливість до хвороб. Ці мітки беруть участь в експресії генів і можуть передаватися з покоління в покоління.

"В даний час є достатньо доказів, щоб припустити, що епігенетична мітка визначає гендерну ідентичність. Було б дивно, якби це виявилося не так, тому що будь-який вплив навколишнього середовища може епігенетично змінити мозок", - пояснюють учені.

Як приклад того, як гендерні очікування суспільства можуть накласти відбиток на мозок, дослідники наводять експеримент зі щурами, проведений в Університеті Вісконсіна.

Вчені ставилися до новонароджених самок так само, як мами-щури зазвичай ставляться до дитинчат чоловічої статі: імітували більш часте вилизування і годування. Таке ставлення призвело до змін у мозку тварин.

Також вчені розглянули приклад поведінки суспільства під час Великого китайського голоду в 1959-1961 роках. Тоді ресурси в сім'ях були дуже обмежені, і багато хто вважав за краще витрачати їх на хлопчиків, а не на дівчаток. Це призвело до високих показників інвалідності та неписьменності серед жінок, які вижили, вже у зрілому віці.

Вчені вважають, що стрес, пов'язаний з гендером і пережитим в дитинстві, змінив мозок цих людей на клітинному рівні.

Довідка:

Епігене́тика — наука, що вивчає спадкові зміни в фенотипі (зовнішньому вигляді) або в експресії генів, що зумовлені іншими механізмами, ніж зміна послідовності нуклеотидів ДНК. Такі зміни можуть залишатися видимими протягом декількох клітинних поколінь чи навіть кількох поколінь живих організмів. Зміни в послідовності ДНК не відбуваються, натомість інші генетичні фактори змушують гени виявляти себе інакше. 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати