live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В ЮНЕСКО засудили жіночі голоси у віртуальних помічників

Віртуальні помічники в мобільних телефонах і інших електронних пристроях зазвичай використовують жіночий голос. На думку ЮНЕСКО, це створює і підтримує гендерні стереотипи

Про це йдеться на сайті ЮНЕСКО.

У новій публікації компаніям і урядам рекомендується покласти край практиці призначення жіночих голосів для асистентів за замовчуванням. Вони попросили вивчити можливість розробки гендерно-нейтральних голосових помічників.

"У більшості голосових помічників є жіночі імена і голоси, а також в них закладена слухняна особистість, - наголошується в заяві ЮНЕСКО. - Покірність і послужливість, властиві голосовим помічникам, ілюструють сексистські забобони, які транслюються з застосуваннях штучного інтелекту. Ці забобони походять від гендерної нерівності в сфері освіти і технології".

"12% дослідників штучного інтелекту - жінки. Вони в 13 разів рідше, ніж чоловіки, подають заявки на патенти в області інформаційних і комунікаційних технологій", - відзначили в ЮНЕСКО. Крім того, автори публікації також заохочують інтероперабельність, щоб користувачі могли змінювати цифрових асистентів на свій розсуд. 

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати