В Україні розсекречено 120 км радянських архівів, - В'ятрович

Під час декомунізації гриф "Таємно" знято з документів часів Української РСР загальним обсягом у 120 км

Про це колишній голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП), а нині народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович розповів в ефірі програми "Досьє" з Сергієм Руденком, що вийшла 14 грудня 2019 року на телеканалі Еспресо.TV.

"В Європі архіви зараз вимірюються кілометрами. Так ось у нас 120-ть, здається, кілометрів архівів комуністичних спецслужб. Завдяки закону, який ми розробили і який було ухвалено парламентом в 2015 році, усі ці документи зараз є доступними. Але доступність не означає, що ми їх одномоментно побачили, вивчили, тому що це величезні об'єми документів, це мільйони справ і, очевидно, що потрібен час для їх опрацювання", - заявив історик.

При цьому він наголосив, що досі "ніхто достеменно не знає що саме в цих архівах".

"Ця робота тільки починається. Ми тільки починаємо вивчати й розуміти самі потенціал цих архівів. Через це, користуючись нагодою, запрошую всіх, хто цікавиться, власне, цим радянським минулим. Немає жодних обмежень - чи маєте ви історичну спеціальність, чи не маєте, чи є ви громадянином України, чи не є громадянином України, кожен з вас має можливість попрацювати з цими архівами і виявити щось нове", - зазначив В'ятрович.

 

 

новини партнерів

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати