live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Помер дисидент та правозахисник Зиновій Антонюк

Сьогодні на вісімдесят сьомому році життя пішов від нас учасник українського національно-демократичного і правозахисного руху, публіцист і перекладач — Зиновій Антонюк

Про це Еспресо повідомили одразу два джерела: видавець Леонід Фінберг та родина правозахисників Захарових. 

У 60-70-х роках минулого століття Зиновій Антонюк брав участь разом з іншими дисидентами у поширенні творів "самвидаву", передавав за кордон легендарний "Український вісник". На прохання СВІТЛИЧНОГО переклав з польської мови на українську декілька великих статей з історії польсько-українських стосунків. 1972-го року був заарештований за антирадянську агітацію. Утім і в таборах лишався активним — зокрема допомогав отримувати і розповсюджувати за кордоном інформацію з політзон. Від 1994 – працював в Українсько-американському бюро захисту прав людини. Пан Зиновій є автором численних статей з питань прав людини, суспільної свідомості та духовної культури.   

Згадуючи ув'язнення у Пермському таборі ВС 389/35, Антонюк писав: "Аналізуючи своє життя хоч би від початку 60-х років і спостерігаючи механізм реалізації так званої "законності" у відношенні до інакшедумаючих, можу тільки пошкодувати, що пізно відчув себе громадянином, що я занадто довго вдовольнявся лише ролею спостерігача соціологічних процесів у радянському суспільстві. Про інші сторони совєтської законності я знав тільки з поголосок, тому радію, що трапилася мені можливість випробувати все на власній шкірі... "Хто не був в ДОПРІ, той не громадянин".

Колектив телеканалу та сайту Еспресо висловлює співчуття родичам пана Зиновія. 

Світла пам'ять громадянину та патріоту. 

 

Все по темі

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати