Євросоюз в ОБСЄ засудив "призов" РФ в Криму

Росія не має права проводити обов’язковий призов на військову службу в окупованому Криму, оскільки це є порушенням Четвертої Женевської конвенції, яку підписала РФ

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

"Відповідно до Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, стороною якої є Росія, "окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Таким чином, ця призовна кампанія є порушенням міжнародного гуманітарного законодавства. Російська Федерація пов'язана міжнародним правом і зобов'язана забезпечити захист прав людини на півострові", - зазначається у заяві ЄС щодо незаконного призову на військову службу в Криму.

В Євросоюзі висловили глибоке занепокоєння призовом, який РФ здійснює в незаконно анексованому Криму, в рамках якого на військову службу у збройні сили вже було направлено щонайменше 21 тис. чоловіків.

"ЄС не визнає і не визнає незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Європейський Союз продовжує очікувати від Росії припинення усіх порушень міжнародного права на Кримському півострові. Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві.

  • Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк сказав, що указ президента РФ Володимира Путіна, яким українців позбавлено права володіти землею в окупованому Криму, як і черговий незаконний призов кримчан на військову службу, є грубим порушенням міжнародного права.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати