live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У КПІ розробили пристрій для перевірки слуху в новонароджених немовлят

На факультеті електроніки студенти та аспіранти факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського розробили пристрій для скринінгу слуху - вушний ехоскоп

Пристрій спроєктували на базі гуртка науковців Medical Acoustics.

"На кожну тисячу новонароджених є одна дитина з вадами слуху. Якщо до 6-місячного віку не використати спеціальний дитячий слуховий апарат, дитина буде з вадами розвитку. Якщо ж вчасно діагностувати проблему і місце пошкодження – середнє чи внутрішнє вухо, – то можна забезпечити нормальний розвиток дитини", – розповідає Сергій Найда, завідувача кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем. Саме під його керівництвом науковці і розробили пристрій.

Ця кафедра 25 років спільно з Інститутом отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України  вивчають раннє діагностування вад слуху.

Розробники заявляють, що модель ехоскопа може працювати з допомогою стандартного комп’ютера, в цьому його перевага перед прототипами, які працювали лише з спеціальним програмним забезпеченням. З ним може працювати кожен лікар, він простий у використанні.

Пристрій - дешевший (приблизна вартість – 10 тис. грн) за імпортний аналог (120 тис грн). 

Він вираховує якість слуху у відсотках і видає результат одразу. Прилад може спрощувати всі об’єми інформації і видавати цифру з показником. Процедура триває близько однієї хвилини. За словами науковців, можна одразу бачити, пройшло немовля тест чи ні.

"Модель використовує комп’ютер і зовнішню звукову карту. Виготовляється тільки акустична частина цього приладу, на базі фонендоскопа (прилад для вислуховування шумів, - ред.). Прилад заснований на тому, що у вухо новонародженого передається комфортний за гучністю короткий імпульс.Потім ми фіксуємо сигнал, який пройшов через усю слухову систему, і вже далі відбувається його обробка", – пояснює принцип роботи Найда.

Станом на зараз, ехоскоп існує як лабораторна модель.  Науковці планують мати в кінці розробки - автономний портативний цифровий прилад, який видає дає лікарю відповідь, чи є у дитини порушення слуху. У листопаді 2019 року екоскоп представили на міжнародній виставці у Китаї.

Для створення готового пристрою, який можна буде поставляти у пологові будинкам,  гурток науковців потребує фінансування, вони у пошуку спонсорів. Попри відсутність інвесторів розробники працюють над новими проєктами.  

Так у Medical Acoustics спроєктували акустичний термометр для визначення глибинної температури тіла людини (використовують для діагностування пухлин), ультразвуковий широкосмуговий терапевтичний прилад для фізіотерапії (застосовують для прогрівання тканин); метод музичної терапії на основі аудіосигналами (за допомогою спеціально підібраної музики прилад контролює психічний стан людини, наприклад заспокоює).

 Кафедра акустичних та мультимедійних електронних систем КПІ імені Ігоря Сікорського

 

 

 

Все по темі

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати