Найбільша загроза, що бюджет може піти без підтримки МВФ, - Южаніна

Нардеп фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна заявила, що найбільша загроза для України, що бюджет на 2021 рік може піти без підтримки МВФ

Про це вона заявила в етері програми "Великий ефір Василя Зими" на Еспресо.TV.

"Із самого початку, коли розглядався бюджет у профільному комітеті і були рекомендації профільного комітету на велику кількість сторінок щодо врахувати уряду, чи рішення уряду, чи дати доручення уряду я здивувалася. Ці пропозиції, за якими стали пропозиції певних народних депутатів, і які мав врахувати уряд. Як він може врахувати, в мене питання? Якщо абсолютно дохідну частину збільшити немає можливості. Вона і так занадто оптимістична. Про це говорить рахункова палата", - зауважила Южаніна.

За її словами, в більшості статей доходів "заплановані нереальні доходи".

"А отже, дефіцит бюджету не 270 млрд, а більше. Як уряд може видати нам документ до другого читання, якщо, по суті, він мав переглянути велику кількість дохідних статей бюджету, що є найбільшою бідою у цьому бюджеті. Ті макропоказники, на яких будується бюджет, абсолютно не можливі до виконання. І це можна перевірити. І це якраз експерти МВФ і бачать", - наголосила нардеп.

Южаніна заявила, що сумнівається, чи вдасться подати більш-менш реалістичний бюджет на розгляд депутатів ВР.

"Можливо, якийсь документ буде, але це означає, що він буде йти самостійно без підтримки МВФ. Це є найбільша загроза для України. Треба бюджет значно переробляти. Мені здається, що зараз немає не такого настрою, ні наміру ні в президента, від якого йдуть всі вказівки. І те, що він не організовує свою фракцію, не організовує своїх людей для того, щоб вони навіть не допускали риторику, яка руйнує співпрацю з МВФ. Він цього не робить", - додала вона.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати