Китайський зонд "Чан'е-5" наближається до Місяця


фото: cri.cn
Китайська автоматична місячна станція "Чан'е-5" ввечері у неділю, 29 листопада 2020 року, повинна здійснити посадку на Місяць для збору зразків породи з природного супутника Землі

Зонд здійснить посадку в районі Океану Бур у західній частині видимої сторони Місяця. До наступних завдань "Чан'е-5" входить збір близько 2 кг геологічної породи і доставка їх на Землю. Місія займе 23 дні, передає Еспресо.TV з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Безпосередньо на поверхні Місяця апарат проведе не більше однієї місячної доби (14 земних днів) поки в районі посадки буде світло, оскільки апарат не обладнаний радіоізотопними нагрівачами, щоб витримати холодні місячні ночі. Екстремальні нічні температури можуть пошкодити електроніку Чан'е-5".

"Чан'е-5" був виведений на орбіту Землі ракетою-носієм "Чанчжен-5" ("Великий похід-5"), яка стартувала з космодрому Веньчан на острові Хайнань у понеділок, 23 листопада о 23:30.

  • Китайська автоматична станція вагою близько 8,2 тонн складається з чотирьох модулів, зокрема, призначених для посадки на Місяць, буріння поверхні на глибину до двох метрів і вилучення ґрунту, льотного модуля, що стартує з капсулою з вантажем з її поверхні для автоматичного стикування з орбітальним модулем, який, забравши капсулу, потім відправиться до Землі. Посадка апарату, що спускається з капсулою, планується 15-16 грудня на півночі Китаю в автономному районі Внутрішня Монголія.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати