Парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Зурабішвілі

У середу, 18 жовтня, парламент Грузії не зміг усунути з посади президентку Саломе Зурабішвілі

Про це повідомляє "Ехо Кавказа".

За імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі проголосували 86 депутатів. Проти проголосував лише лідер партії "Громадяни" Алеко Елісашвілі. Однак такого результату не вистачило для усунення Зурабішвілі з посади президентки Грузії, для цього потрібно 100 голосів.

Парламентська більшість "Грузинської мрії" та "Сили народу" складається з 85 депутатів. Багато опозиційних депутатів, за винятком "Європейських соціалістів", заздалегідь оголосили, що не підтримують імпічмент.

В опозиції вважають процес імпічменту бажанням зірвати надання Грузії статусу кандидата в ЄС. Крім того, опоненти вважають, що це політична помста Зурабішвілі за її публічну та гостру критику правлячої більшості через поновлення авіаповідомлень з Москвою та недостатню підтримку України. А також формальне, як сама Зурабішвілі заявила, виконання 12 рекомендацій для отримання статусу кандидата в ЄС.

Що відомо про Саломе Зурабішвілі

Саломе Зурабішвілі стала президентом Грузії у 2018 році завдяки підтримці "Грузинської мрії" та її засновника, мільярдера Бідзини Іванішвілі. Термін повноважень Зурабішвілі спливає восени 2024 року.

Відносини президента та уряду стали погіршуватися після початку війни в Україні. Зурабішвілі не раз критикувала уряд за недостатню підтримку України.

Так, у лютому Саломе Зурабішвілі заявила, що уряд країни загнав себе в ізоляцію своєю нейтральною політикою щодо України на тлі широкомасштабної агресії РФ. А в березні вона звинуватила уряд у тому, що він "говорить однією мовою з Москвою".

У серпні Саломе Зурабішвілі запланувала турне Європою. Водночас уряд не схвалив її візит до Німеччини, України, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Данії, ОАЕ, Болгарії, Чехії та Ізраїлю.

І 1 вересня "Грузинська мрія" запустила процедуру імпічменту Зурабішвілі через неузгоджені з урядом візити до Європи. Втім, у правлячої партії не вистачає необхідних для схвалення 100 голосів. Оголосити імпічмент Зурабішвілі вийде лише за умови, що вдасться залучити частину депутатів від опозиції.

3 жовтня конституційний суд Грузії почав розгляд питання про те, чи порушила основний закон президентка Саломе Зурабішвілі, вирушивши у закордонні візити без згоди уряду. 

Суд визнав її винною у порушенні конституції, питання про імпічмент надіслали парламенту. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку.