Переможні новини 363-го дня війни: "Абрамси" пришвидшеними темпами та підводні безпілотники для ЗСУ 

Путін до миру не готується, тому НАТО надаватиме Україні підтримку в усьому, чого Київ потребує. Україна може швидше, ніж планували спочатку отримати танки Abrams з американських складів, а наші десантники відбили атаки окупантів під Мар'їнкою

Еспресо зробив підбірку позитивних новин, які щоразу наближають день перемоги.

"Все, аби встояти"

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що президент Путін не готується до миру, готує нові напади, мобілізує нових солдатів, надсилає та перекидає більше зброї. Тому він наголосив, що В НАТО розглядають питання, яким чином покращити логістичні шляхи для пришвидшення постачання Україні. Зокрема йдеться про запчастини до наданих артилерійських систем і систем ППО.

"Ми робимо все для того, аби Україна мала те, що їй необхідно для самозахисту. Додаємо всіх зусиль, аби захищати кожен сантиметр землі країни-союзника. Тому ми будемо з Україною стільки, скільки цього буде потрібно. Ми надаватимемо все, що Україна потребує, аби встояти", – запевнив Столтенберг.

Україна може отримати танки Abrams зі складів США – це прискорить їхнє постачання порівняно з тим, якби їх ще виробляли. Про це заявив перший заступник помічника держсекретаря США з військово-політичних питань Стенлі Браун. Зауважимо, що спершу планувалося, що виготовлення танків замовлять. Але майже через місяць після оголошення про рішення відправити танки M1 Abrams до України США все ще вирішують, який спосіб краще – вилучати машини з наявних запасів або замовляти їх.

Також військову допомогу Україні надає і Бельгія. В цій країні українських військових навчають керувати підводними безпілотниками. Вони незабаром надійдуть ЗСУ. У першій декаді лютого група українських військових прибула до Бельгії для проходження навчань.

Українські десантники відбили атаки ворога

Українські десантники відбили атаки під Мар'їнкою, а також знищили дві ворожі БМП, повідомило командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Йдеться про десантників 79-ої бригади ДШВ. Днями ворог вдався до нічного штурму позицій марунових беретів з Миколаєва. 

"Одна БМП-2 противника наїхала на міну і вже не могла продовжувати рух далі. Наші бійці згодом розстріляли її з гранатомета. Коли до неї під'їхала інша бойова машина піхоти для евакуації десанту, то її було знищено влучним пострілом з протитанкового комплексу "Джавелін". Після того, як здетонував боєкомплект, у бойовій машині відірвало башту", – йдеться у повідомленні. Втративши в бою одразу дві одиниці техніки разом з десантом, ворог відступив.

Крім того, Генштаб повідомив, що авіація Сил оборони України за добу завдала 4 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Кара для окупантів і колаборантів

Служба безпеки України викрила старосту селища, який допомагав окупантам наступати на Київ. Зрадником виявився староста селища Озера Гостомельської громади. СБУ встановила, що 24 лютого минулого року він зорієнтував на місцевості окупаційні війська та надав маршрути доріг для просування їхніх колон через Гостомель та Мощун. Супроводжував окупантів, які штурмували Київщину та намагалися прорватися до столиці. Зрадник "зливав" адреси українських патріотів.

Поряд з тим, на 10 років засудили співробітника білоруської спецслужби за розвідку та підривну діяльність. Він воював в Україні в складі російської приватної військової компанії "Редут". Після початку повномасштабного вторгнення отримав завдання на проведення розвідувально-підривної діяльності проти України та збирати розвідувальні дані про зразки озброєння наших воїнів, яке передали західні партнери. "Він намагався розвідати плани можливої участі російських ПВК у спробах усунення від влади чинного режиму самопроголошеного президента Лукашенка", - роз'яснили в СБУ. Ворога спіймали у полон українські бійці під час бою на Донеччині у вересні 2022 року.

Світло буде

Дефіциту потужності в енергосистемі немає вже 10 днів і він, за відсутності атак, не прогнозується. 

Станом на 21 лютого, в Україні немає дефіциту потужності в енергосистемі. За умови відсутності атак, нестачі енергії не очікується й у майбутньому, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Позбутися всіх назв і символів, пов'язаних з Росією та СРСР

Укрзалізниця оголосила, що до 2025 року планує повністю українізувати залізницю, позбувшись усіх назв і символів, пов'язаних з Росією та СРСР. Протягом 2023-2025 років у декілька етапів планують реалізувати трирічну комплексну програму повної відмови від російських та радянських назв і символів.

"Це буде не безкоштовно, це буде складна, кропітка, титанічна робота. Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль", – йдеться у дописі. Окрім цього, також зазначається, що під час українізації хочуть змінити назви двох підрозділів Укрзалізниці — "Південного" та "Південно-Західного", адже вони отримали такі назви з огляду на їхнє розташування відносно Москви. Нові назви вже з 1 березня можна буде обирати в "Дії".

Апеляційний суд підтвердив заборону діяльності Партії регіонів

Ще один крок до знищення усього проросійського в Україні. Восьмий апеляційний адміністративний суд 21 лютого задовольнив позов Мін'юсту та Служби безпеки України про заборону діяльності Партії регіонів.

Рішення суду стосується всіх активів забороненої партії та її структурних підрозділів в різних областях нашої держави. Наразі експерти встановлюють вартість цього майна.

"Представники "Партії регіонів" ще до початку повномасштабного вторгнення активно підтримували кремлівський режим та публічно виправдовували захоплення частини сходу України. Деякі із членів цієї політичної сили наразі переховується від правосуддя на території Росії. Втім, співробітники Служби безпеки і Державного бюро розслідувань задокументували злочинні дії "регіоналів" та ініціювали передачу 100% "партійного" майна в дохід України", - йдеться у повідомленні.