Огляд

Переможні новини 527 дня війни: підбитий російський десантний корабель, "бавовна" та участь Китаю в обговоренні Формули миру для України

Зіновія Воронович
4 серпня, 2023 п'ятниця
20:00

Біля Новоросійська підбили великий російський десантний корабель, у Феодосії пролунали вибухи в районі нафтобази, а Китай підтвердив участь в обговоренні української Формули миру

Зміст

Біля Новоросійська підбили великий десантний корабель 

4 серпня міноборони Росії повідомило про атаку морських дронів на їхню військово-морську базу та про те, що постраждалих та руйнувань немає. Однак згодом у мережі стали публікувати фото та відео підбитого великого російського десантного корабля "Оленегорский горняк". З’явилось і відео з надводного дрона, який атакував судно.

"Вибухівка завважки 450 кг завдала значних пошкоджень ворожому десантному кораблю. Можна прогнозувати, що щонайменше пів року – рік він може провести в доку (споруда для зберігання та ремонту, – ред.), якщо допливе", – заявив директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих в етері Еспресо.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук зазначив, що вони не мають стосунку щодо інциденту в Новоросійську.

У Федосії "бавовна" в районі нафтового депо

У Криму триває гарячий сезону. Вночі на 4 серпня "прилетіло" в Феодосію, де розташоване нафтове депо росіян, де можуть тримати величезні запаси для свого Чорноморського флоту. Речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк каже, що "бавовна" там розцвітатиме і надалі.  

"Зрозуміло, що вони будуть захищати цей напрямок. І зрозуміло, що логістика ворога зосереджена певною мірою в цих місцях. І забезпечення пально-мастильними матеріалами – це дуже важливий компонент бойової готовності. І тому "бавовна" буде квітнути. І це неминуче", – сказала Гуменюк.

В Україну надійшли касетні боєприпаси та додаткові "байрактари" з Туреччини

Туреччина доставила в Україну партію військової техніки та озброєння, повідомляє "Фокус" з посиланням на аналітичний портал Oryx.  

Зокрема в Україну уже доставлено додаткові Bayraktar TB2 та 60-мм міномети і 155-мм касетні снаряди DPICM.

Bayraktar Байрактар

Фото: gettyimages


Також є домовленість про поставки бронетранспортерів та 12,7-мм великокаліберних кулеметів M2, однак інформація щодо їх доставки потребує уточнення. 

"Більшу частину озброєння було продано Україні з великими знижками, а не подаровано", – повідомили аналітики.

Винахідник зі Слов’янська розробив ноші, які не потрібно нести

Один з батальйонів 125-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗС України, почав використовувати ноші для евакуації поранених, які не треба нести. А розробив їх винахідник зі Слов’янська, який до війни створював іграшкові машини на радіокеруванні, повідомляє "Армія. Інформ".  

Ноші мають гусениці, тож можуть їхати бездоріжжям, а пульт працює з відстані до 100 метрів. Їх вантажопідйомність – 150 кг. У батальйоні кажуть, що завдяки ношам евакуаційну групу можна зменшити з семи осіб до трьох, яку можуть рухатись на відстані один від одного. Таким чином вони стають менш помітні для ворожої аеророзвідки. 

Львівські тероборонці чекають ще на три одиниці таких нош. Використовувати їх планують не лише для евакуації поранених з поля бою, а й для доставки на передову боєкомплекту та води.

Китай підтвердив участь в обговоренні української Формули миру

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна візьме участь в обговоренні української Формули миру під час зустрічі, яка відбудеться у Джидді (Саудівська Аравія). Таке повідомлення з'явилося на сайті МЗС Китаю. 

"Китай готовий співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у пошуку політичного врегулювання кризи в Україні", - йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав офіційне повідомлення Китаю про участь у зустрічі щодо відновлення миру у Саудівській Аравії історичною перемогою.

"Це історична перемога. Революції не буде по змісту (китайський представник висловить свою позицію). Але в Росії через сам факт присутності представника Китаю на форумі просто зірве "кришку", - сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі LB.UA.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
21:01
Ексклюзив
Агія Загребельська
Потрібно ставитися реалістично: Загребельська про заяви Рубіо щодо припинення послаблення санкцій США проти російської нафти
20:59
Олександр Тингаєв
У віці 46 років помер спортивний коментатор Олександр Тингаєв
20:49
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для російських ракет
20:41
Володимир Зеленський та Чарльз III (праворуч)
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III у Віндзорському палаці
20:25
Україна ЄС
Через невиконані реформи Україна може втратити 300 мільйонів євро від ЄС
20:04
Оновлено
Водію за смертельне ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід. Деталі суду
20:01
OPINION
Дискусія про лідерів. Хто ж з них контроверсійніший?
20:00
Кароль Навроцький
Навроцький ухвалить рішення про орден для Зеленського у відповідний час, — речник президента Польщі
19:28
на фото Тарас Качка
Качка вважає, що Україна перебуває на фінальному етапі реформ у верховенстві права
18:57
Іван Гаврилюк
Генерал Гаврилюк заявив, що звільнився з Міноборони через публічні звинувачення з боку Умєрова
18:55
Ексклюзив
Трамп у Давосі
Трамп застряг в Ірані і нічого нікому не довів, - директор Центру міжнародних досліджень Дубовик
18:54
застосунок Дія
Шахрайська "Дія". Сервіс повідомляє про нову схему ошуканства
18:23
Герхард Шредер
"Бере гроші від Путіна": Сікорський нагадав, що ексканцлер ФРН Шредер також є кавалером ордена Білого Орла
18:20
Ексклюзив
Агія Загребельська
Один із найслабших, а не найсильніших: експертка Загребельська про 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ
18:16
Марта Кос єврокомісарка з питань розширення ЄС
Єврокомісарка Марта Кос підтвердила відкриття переговорів про вступ України до ЄС 15 червня
17:57
ДТП у Києві
В Україні посилять відповідальність за перевищення швидкості та систематичні порушення ПДР
17:57
Edi Rama
"Фламінгова революція": в Албанії тривають протести проти проєктів родини Трампа та влади прем'єра Рами
17:41
Польща солідарна з Україною
Україна-Польща. Москва зосередилася насамперед на спробах підірвати "спільний фронт безпеки"
17:32
Запоріжжя, наслідки атаки РФ 08.06.2026
РФ атакувала Україну БПЛА та авіабомбами: у Запоріжжі двоє забилих, у Слов'янську - дев'ятеро поранених
17:20
Огляд
Україна Польща
Муссоліні залишили орден Білого Орла, а Зеленського хочуть позбавити: у чому суть нової польсько-української суперечки. Пояснюємо
17:01
OPINION
Кубинська безпорадність росіян
16:52
знущання в Одеському СІЗО
ДБР відкрило провадження через відео зі знущаннями над експрацівником ТЦК у СІЗО
16:32
Всеволод Князєв
Викриття топпосадовців і 5 років тюрми: Князєв пішов на угоду з прокуратурою
16:29
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:26
Дональд Трамп
Трамп знайшов нового посередника на переговорах з Росією, — ЗМІ
16:21
курс валют
Курс валют на 8 червня: гривня послабшала щодо долара
16:15
безпілотник, дрон, шахед
В Україні створили автономні дрони-перехоплювачі "шахедів", - Федоров
16:06
Заступник міністра науки Польщі Анджей Шептицький
У Польщі заступника міністра науки українського походження Шептицького розкритикували за порівняння бійців УПА з антикомуністами
15:43
Віктор Медведчук
Державі повернули 10 гектарів лісу на Київщині, які пов’язують зі структурами Медведчука
15:39
Віктор Орбан
В Угорщині вимагають розслідування корупції оточення Орбана
15:24
PR
Церемонія вручення нагороди
blago відзначили подякою на премії "ТОП-100 жінок України"  від проєкту "Сила Впливу"
15:19
Посадовцем ГУР, на якого агент росіян готував замах за $100 тис., виявився Андрій Юсов
15:01
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
У ЄС підтвердили, що роботу над 21-м пакетом санкцій проти РФ закінчать цього тижня
14:57
ППО
Вже 30 компаній отримали право створити приватні групи ППО
14:39
Ексклюзив
ударний БПЛА
В історії повітряних війн такого не було: військовий експерт Яким'як про безпілотні операції на території РФ
14:27
Українці у Дюссельдорфі, Німеччина
Опитування: понад 60% українців підтримують припинення вогню за участі військ ЄС на лінії зіткнення
14:25
єврокомісарка з питань розширення Марта Кос
До Києва прибула єврокомісарка Кос, щоб обговорити необхідні реформи для вступу в ЄС
14:01
OPINION
блог Тарас Шамайда
Є принципи, від яких Україна, на відміну від Польщі, ніколи не відмовлялася
13:59
Юлія Свириденко
У межах Ukraine Facility Україна отримала транш на 2,8 млрд євро, - Свириденко
13:38
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск закликав Зеленського й Навроцького до прямої розмови. У Польщі збирається засідання щодо ймовірного позбавлення президента України ордена Білого Орла
Більше новин