
Є точка болю і вона реальна, не вигадана
Якщо притиснути будь-яке суспільство мегатонним вантажем війни, то воно рано чи пізно піде тріщинами й у ньому почнуться деструктивні процеси
Будь-яка психіка, будь-які зв'язки мають межу, до якої вони можуть витримувати тиск.
За цих умов будь-яке суспільство опиниться у таких умовах, у яких опинилось наше. Особливо наше, яке і без війни охоче ділилось вздовж та впоперек за різних суспільних суперечок.
Стверджувати, що всі оці суспільні с*ачі та зради це робота ІПСО — не зовсім коректно. ІПСО не здатне створити розколи на рівному місці, це непіднімна задача. За останні роки російські іпсошники пробували качнути багато тем, які не мали жодного відклику в нашому суспільстві та теми так і не качнулись.
Читайте також: Звідки беруться українські "с*ачі"?
Натомість ІПСО працює по-іншому — воно вишукує вже утворені тріщини й вбиває у них кілочки, аби розширити до повноцінного розколу. Чим ширше, тим краще. Так каменярі розколюють велику каменюку у кар’єрі - маленькими кілочками у напрямку, потрібному їм.
Радити просто не звертати увагу на те, що відбувається і таким чином ІПСО перестане діяти — не дуже слушна порада. Це як радити пацієнту, який скаржиться на якусь болячку, не звертати увагу на біль. Воно так не працює.
Читайте також: Вибори під час війни та російська ІПСО
У середині минулого сторіччя у США, в епоху "полювання на відьом" та антикомуністичного опору по країні висіли плакати, які звертались до власників підприємств із меседжем — шановні підприємці, зробіть своїм працівникам чисті та зручні туалети, бо комуністи використовують це проти нас у своїй пропаганді.
Щось схоже і тут. Є точка болю і вона реальна, не вигадана. І коли російське ІПСО прицільно штрикає туди голкою і ми кричимо "ой!" - наївно звертатись до нас із закликом, щоб ми не кричали. Це рефлекторна реакція, її не проконтролювати. Окремі, звісно, можуть, але на рівні суспільства усіх не вийде наавтотренити до такого рівня самоконтролю. Треба підліковувати точки болю, щоб не так боліло. А здорова частина суспільного життя витримає тиск будь-якої ІПСО і навіть відповідатиме з інтонацією Чака Норріса після отриманого удару - "і це все, на що ти здатен?".
Про автора: Володимир Гевко, маркетолог, блогер
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе











