
Інтер, Татаров та спорт. Як влада намагається повторити досвід Януковича?
Заступник голови Офісу президента Олег Татаров — це людина, яка займає особливе місце в серці президента Володимира Зеленського. Він грає в настільний теніс і може зібрати теки на неугодних — політичних опонентів, військових, поганих журналістів
Власне, тому поява Татарова під виглядом мецената і куратора бойових мистецтв у ефірі єдиного телемарафону — не те щоб була несподіванкою. Це намагання заговорити проблему і через дружній канал Інтер — саме в їхньому слоті зʼявився сюжет про добродійника — створити новий імідж людині, яка була одіозним діячем МВС в часи Януковича.
Заради Татарова пан Зеленський не раз сварився з журналістами. Апофеозом стало знамените спілкування гаранта з оглядачем "Української правди" Романом Кравцем. Тоді президент заявив, що Татаров вбивав "чеченців" у Києві — і про це розказали всім західним партнерам. А всі, хто думає інакше, тобто скептично ставиться до героїчних подвигів Геракла з Банкової — то просто ті, хто озвучує "темники".
І ось Татаров знову виходить у люди.
Не де не будь, а на каналі, який тягнув сюди "русскій мір" і роками переконував глядачів, що нема ніде краще, аніж у Радянському Союзі. Це канал "Інтер" — головний ресурс Партії Регіонів і діячів а-ля Юрій Бойко та Сергій Льовочкін. Це той ресурс, який свого часу зробив Дмитра Фірташа впливовим проросійським олігархом з доступом до схематозів на "дешевому" російському газі.
Читайте також: Невмируща Крупа: як креативна родина вивозила валюту за кордон
Єдиний телемарафон зберіг і законсервував цей потужний майданчик пропаганди. За останні три роки Мультимедійна платформа іномовлення замовила послуг на 1,5 млрд грн у чотирьох каналів телемарафону. Станом на 2025 рік найбільше контенту виготовить Інтер – 1,6 тис. годин за 184,47 млн грн. Прайс каналу становить 96 тис. грн за 1 год без ПДВ (у 2024 році вартість години ефіру Інтер оцінив у 81,1 тис. грн без ПДВ). Тож це може свідчити, що фаворити Банкової — Татаров та Єрмак зʼявлятимуться там частіше.
В одіозному сюжеті Татарова показали як керівника Київської федерації таїландського боксу. Нам показали змагання юних спортсменів, які приїхали з прифронтових або окупованих територій. Деякі з них починають карʼєру в поліції.
І тут білим лебедем до молодих людей, які шукають своє місце в житті — припливає добрий дядько Олег.
"Людина, яка може займатися спортом, яка досягає в спорті — вона дисциплінована. І ці свої уміння передаються і в навчання, і в роботу, і в будь-яку галузь нашого життя", — каже Татаров у сюжеті.
Можна б було повірити на слово, утім варто памʼятати про роль Татарова під час Революції Гідності. Тоді нинішній герой Зеленського був зіркою МВС Віталія Захарченка. І постійно говорив, що мітингувальники самі себе постріляли в потилиці або ж били камінням та палицями нещасних хлопчиків із "Беркута".
Чому опрацювання молодих спортсменів, які часто мають перші погони — дуже насторожує?
Нагадаю, свого часу спортіки, яких називали "тітушками" — були ударною силою Антимайдану та "русской вєсни" 2014, коли Росія намагалась відхопити добру частину Сходу та Півдня.
Читайте також: "Дайте людям пожити". Хто такий мер Покровська Требушкін, який закликає Зеленського капітулювати?
Основу цих тітушок складали вихідці з небагатих родин, де батькам не було часу займатись дітьми. Вони ходили у спортивні секції. Де їх — сильних, але позбавлених якісної гуманітарної освіти — легко брали в оборот успішні дяді.
Хлопець із Білої Церкви — Вадим Тітушко — ходив у секцію спортивних єдиноборств, але інколи заробляв на акціях "Вставай, Україно!". Тоді його завданням було залякувати вільну пресу та активну молодь, аби боялась виходити на вулиці качати Януковича.
Тому по суті рекламний сюжет на Інтері ніщо інше, як промоція — вступай у наші лави, заробляй та отримуй протекцію від серйозного політика.
Цікавий штрих до тенденцій — якщо згадати українських студентів, які були важливою силою на Майданах і у 2004, і у 2014. Саме тоді молоді люди запустили серйозні вуличні двіжі.
А тепер уявимо, що по один бік барикад будуть оці діти — готові на все. А по інший — просто вчорашні випускники шкіл, яким на уроках історії розказали підкориговані теми про "велике будівництво" та Зеленського, який не втік.
Тому хто б там на позір не говорив, що не готується до виборів — дуже навіть готується. У хід ідуть спроби підкупити майбутніх поліціянтів збільшенням зарплатні. Була спроба протягнути законодавство, яке дозволяє Нацгвардії використовувати вогнепал та дрони на масових мітингах. А глазурується все це сюжетами на Інтері про хорошого Татарова.
Все це має на меті головне — треба розмити протестний потенціал, навʼязавши йому міф, що головний урок нинішньої війни — що Зеленський не втік, тому красавчик.
Читайте також: "Байдене, чого ми не в НАТО?". Чому Зе-влада не запроваджує санкцій проти Портнова?
Насправді у посадових обовʼязках президента написано, що він має виконувати функції Верховного Головнокомандувача під час війни. Власне, тут нема особливого героїзму. Бо таку ж саму роботу під час війни виконують лікарі, енергетики та ДСНС — у яких рівень відповідальності та навантажень виріс у рази.
За задумом Майдану 2014 року, такі особи як Татаров та Єрмак — не могли потрапити до влади. Утім любов наших людей до халяви та простих рішень — дозволили обом отримати нові карʼєрні зростання та отримати шалену владу.
Якщо пан Зеленський хоче отримати владу ще на один термін — він має визначитись, ким він хоче бути. Президентом повоєнної країни з купою викликів, чи маленьким Лукашенком, але без вусів.
Хоча редактори Інтеру вважають піарити Татарова доброю ідеєю, є особи, до яких не липне позитивний піар. Бо школярі можуть не знати, хто це, але точно кожну букву його цитат про Майдан памʼятають ті, хто відстояв його двічі.
Спеціально для Еспресо
Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе














