Росія перенесла запуски дронів-камікадзе по Україні з Криму до Краснодарського краю. Колонка Сергія Згурця

Ворог переніс стартові майданчики для запуску іранських дронів по України з Криму на територію Краснодарського краю, оскільки побоюється удару ЗСУ по дислокації пунктів управління "шахідами"

Росія знову атакувала Україну іранськими дронами-камікадзе

Сьогодні вночі Росія атакувала Київ та область іранськими дронами-камікадзе. Загалом із 35 дронів було збито 30. Про це повідомили в Генштабі ЗСУ. Це досить високий показник роботи нашої системи ППО. Ворог відновив удари по території України після того, як отримав нову партію дронів-камікадзе з Ірану. За словами президента Володимира Зеленського, до Росії з Ірану було поставлено понад 250 дронів-камікадзе. Показовим у сьогоднішньому нападі є те, що ворог переніс стартові майданчики для запуску цих дронів з Криму на територію Краснодарського краю. По-друге, сьогоднішня атака дронами була скерована саме на Київ та область так само як і минула масована ракетна атака. Саме тоді з 72 ракет 40 були запущені у напрямку Києва. Думаю, тут прослідковується свідома тактика ворога. Зокрема залишити столицю без електропостачання та водопостачання. Проте ППО України стоїть на перешкоді цим планам. Також важливо зазначити, що "шахіди" використовували саме вночі, оскільки саме вночі їх виявити складніше. 

Робота сил ППО України проти іранських дронів-камікадзе

Наші сили ППО боролись проти сьогоднішньої атаки дронами-камікадзе системами, які мають радіолокаційні засоби виявлення. Це і радянські системи ППО – С-300 та "Бу"», а також західні зразки ЗРК Nasmas та IRIS-T. Звісно, що збивати дрони-камікадзе саме новими західними ЗРК не є раціональним методом. Адже це виснажує наші запаси до цих ЗРК. Проте і пропускати "шахіди" також не можна, бо збитки варто оцінювати не лише за вартістю такого дрона-камікадзе, а саме за тими, які він може завдати. Тому найбільш дієвим способом боротьби проти іранських дронів-камікадзе виявились німецькі самохідні зенітні комплекси "Gepard". Ці комплекси можуть бачити цілі вночі саме завдяки своїм засобам РЛС. Для знищення "шахіда" цьому комплексу потрібно випустити лише невелику чергу боєприпасів. Так що коли ми говоримо про боротьбу з іранськими дронами-камікадзе, то зараз напрацьована зрозуміла тактика протидії ворожим БПЛА. Ця тактика вдосконалюється. Однак ми розуміємо, що потрібно і далі її вдосконалювати.

Самохідний зенітний комплекс "Gepard".

Візит Володимира Путіна до Білорусі: причини та наслідки для України

Також проаналізуємо з військовим експертом Михайлом Самусем візит Володимира Путіна до Білорусі та які це наслідки може мати для України.

Михайло Самусь переконаний, що у візиті Путіна до Лукашенка присутній військовий компонент. Зокрема і обговорення можливої сухопутної операції з території Білорусі. За словами експерта, про такі наміри свідчить склад делегації. Зокрема до Білорусі приїхали майже все військово-політичне керівництво РФ. Проте, як зауважив експерт, варто звернути увагу на те, що Путін вперше за три роки відвідав Мінськ. За цей період часу самопроголошений президент Білорусі відвідував Росію кілька разів. Тому, на переконання Самуся, на візиті такого рівня точно не обговорюються якісь військові навчання або інші мало важливі питання.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент РФ Володимир Путін.

Експерт також припустив, що візит Путіна може мати на меті показати його дієвість та залученість у керівництві держави. До цього також варто додати і візит Шойгу до Мінська та інформацію про те, що міністр оборони РФ з гвинтокрила проінспектував війська РФ в Україні. Також російські ЗМІ розганяли інформацію про те, що Путін провів добу у штабі військ РФ, які беруть участь у "спеціальній військовій операції". Тому, на думку експерта, російська влада намагається створити картинку, що у них все під контролем. Експерт наголосив, що в Кремлі намагаються показати Путіна ще досить могутнім політиком, який може відвідувати фронт. Все це пов’язано також і з активністю українського президента, на тлі якого Путіна теж хочуть показати сміливим та залученим у військові справи РФ. Очевидно, що йде певне копіювання українського президента.

У Росії створюється образ ще дієвого "царя"

Експерт також наголосив, що в Росії наступив той етап, коли європейські санкції почнуть працювати й економіка РФ буде послаблюватись. Цей фактор буде сильно впливати на загальну ситуації у РФ. Саме тому Путін намагається створити із себе дієвого царя. Проте, на думку експерта, з кожним днем втілювати це в життя йому стає складніше. Оскільки обʼєднати росіян проти вигаданого ворога буде важко на тлі економічного падіння.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb