Оновлено

Росія завдала масованого ракетного удару по Україні: що відомо наразі по регіонах

16 грудня, 2022 п'ятниця
19:57

Під час повітряної тривоги в деяких областях України повідомили про роботу ППО, по критичній інфраструктурі Харківщині окупанти випустили понад 10 ракет, а в столиці - пошкодження енергоінфраструктури

Зміст

16 грудня 2022 року про роботу ППО повідомили очільники місцевих органів влади ПолтавщиниВінниччиниЖитомирщиниКиєва та області. Кореспонденти Суспільного писали про вибухи у Дніпрі.

Київ та область

У Києві через ракетну атаку введено екстрені відключення світла, є проблеми з водопостачанням. Це передає мер Києва Віталій Кличко у телеграмі

"У зв‘язку з пошкодженнями енергоінфраструктури в усіх районах столиці є перебої з водопостачанням. Фахівці працюють, щоб стабілізувати систему. Про всяк випадок, підготуйте запас питної та технічної води", - додав він.

Тимчасово зупинили рух метро на всіх гілках. Підземні станції працюють як укриття. Пресслужба Київського метрополітену написала, що поїзди не курсуватимуть до кінця доби 16 грудня у зв'язку з аварійними відключеннями електроенергії.

За словами кореспондента Еспресо Дмитра Дідори, транспортна ситуація в столиці досить складна.

"З міським транспортом ситуація складна. Я був на зупинці 40 хвилин і не дочекався автобуса, який би міг мене
перевезти з лівого на правий берег столиці. Ще було близько півсотні людей", - повідомив він.

Загалом ситуація в місті стабільна. В магазинах немає черг, люди не скуповують все і не панікують, проте не поспішають виходити з підземки, бо це наразі чи не єдине місце, де є зв'язок.

Своєю чергою начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що на наземні маршрути замість трамваїв та тролейбусів виводяться автобуси. 

"Комунальні та аварійні служби працюють в посиленому режимі. У першу чергу над відновленням тепло- і водопостачання", - зазначили в столичній військовій адміністрації.

У ДТЕК заявили, що через ракетну атаку вводяться й екстрені відключення світла у столиці. Як відомо, ранкові вибухи прогриміли у Деснянському, Дніпровському та Голосіївському районах.

Київська міська військова адміністрація звітувала, що столиця витримала одну з найбільших ракетних атак із початку повномасштабного вторгнення.

"В повітряному просторі столиці було зафіксовано близько 40 ракет. З них силами ППО було знищено 37!" - мовиться в тексті пресслужби.

Повідомляється і про одного постраждалого в Дніпровському районі, людині надали медичну допомогу на місці.

Також є інформація і по області. О 09:34 Бучанський міський голова Анатолій Федорчук повідомляв про збиття ворожої ракети поблизу Бучі.

О 13:53 голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба зазначив, що через масовану атаку пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури та 9 приватних будинків у різних районах Київщини. Є троє постраждалих, одна людина у важкому стані.

Тож Київська обласна прокуратура розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

"За даними слідства, 16 грудня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу з боку РФ на Київщині пошкоджено об'єкти критичної інфраструктури. До медичного закладу госпіталізовано двох працівників підприємства з різними ушкодженнями. Також пошкоджено приватні житлові будинки", - мовиться в тексті пресслужби Офісу генпрокурора. 

Миколаївщина

В 09:38 голова Миколаївської ОВА Віталій Кім написав про роботу ППО на Миколаївщині, в регіоні було застосовано графіки аварійних відключень.

Об 11:24 мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що після атаки призупинилася робота котелень ОКП "Миколаївоблтеплоенерго". ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" проводить ремонт на теплових мережах, кілька вулиць опинилися без теплопостачання. Тролейбуси й трамваї в обласному центрі не працюють.

Житомирщина

О 09:37 голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко звітував про вдалу роботу ППО в області. Пізніше Коростенський міський голова Володимир Москаленко зазначив у зверненні, що на території громади є влучання: всі абоненти відключені від електромережі.

О 12:34 голова ОВА повідомив, що по Житомирщині було випущено 2 ракети - одну з них збили. Жертв та постраждалих немає.

Харків та область

Російські окупанти вдарили по Харківській області десятьма ракетами. 2 крилаті ракети збили сили ППО. Масований ворожий удар по області почався о 7 ранку, коли ворожа ракета С-300 влучила у лікарню в Куп'янську. Внаслідок обстрілу у лікарні частково зруйноване та пошкоджене інфекційне відділення, а також аптечний пункт. Наразі на місці працюють підрозділи ДСНС.

"Була декілька влучань по критичній інфраструктурі у Харкові та Чугуївському районі. Зараз наслідки ми ще з'ясовуємо", - сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
 
Ракетна атака залишила весь Харків і область без електропостачання. Проте станом на 17:40 енергетики Харківщини почали подавати електроенергію. Частково Зміївська, Ізюмська, Богодухівська, Лозівська, Балаклійська, Нововодолазька, Краснокутська громади на цей час уже були зі світлом. Також частково розпочали заживлення в Харкові.  
 
Енергетики працюють над запуском. У першу чергу будуть запускати водо- та теплогенеруючі підприємства, далі - житловий фонд. Сподіваються, що до кінця дня вдасться почати запуск. 

Представник Харківського метрополітену також інформував, що метро призупинило свою роботу в місті.

О 12:15 мер Харкова Ігор Терехов звернувся до харків'ян: "Я знаю, що у ваших будинках немає світла, відсутнє опалення, припинено подачу води. Прошу вас скористатися Пунктами незламності. Там вас забезпечать харчуванням та гарячими напоями, а також ви зможете підзарядити мобільні телефони".

Дніпропетровщина

Росіяни влучили по об’єктах енергетичної інфраструктури у різних районах області. Є серйозні руйнування. Таку інформацію повідомив очільник обласної ОВА Валентин Резніченко.

У Нікопольському та Криворізькому районах поранені троє працівників електропідстанцій. Всі доправлені до лікарень. 

Також електротранспорт та метро зупинили свою роботу в Дніпрі.

Станом на 19:00 частково у Зеленодольській, Широківській, Карпівській громадах Криворізького району вже з'являється світло.

Кіровоградщина

Вранці внаслідок атаки були знеструмлені насосні станції Світловодська та Олександрії. Пре це повідомляв керівник підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний. За його словами, через це у мережах знизився тиск, вода не всюди доходила до верхніх поверхів багатоповерхівок.

Згодом повідомили про повне знеструмлення області, проте станом на 17:00 понад 30% споживачів Кіровоградщини відновили електропостачання. В першу чергу енергетики заживлюють об’єкти критичної інфраструктури, лікувальні заклади. Потім – житловий фонд. Частина територій уже зі світлом.

Полтавщина

За даними мера Олександра Мамая, Полтава також залишилася без електроенергії. Близько 14-ї години на Полтавщині почали заживлення споживачів електроенергії. Спочатку підключають об'єкти критичної інфраструктури, потім – побутових споживачів. Споживачів просили не вмикайте відразу багато електроприладів.

А мер Кременчука написав, що в місті немає опалення через проблеми з енергопостачанням.

О 14:22 він зазначив, що в місті працюють над відновленням електропостачання, водопостачання та теплопостачання. Мешканців закликали максимально зменшити споживання електроенергії в момент її пуску й відключити всі прилади, що споживають електроенергію.

Сумщина

Під час повітряної тривоги та ракетних ударів по всій Україні, росіяни накрили вогнем прикордоння Сумщини: били з артилерії та мінометів.

Загалом, було близько 40 прильотів по Білопільській, Миколаївській (сільській), Середино-Будській, Хотінській громадах, розповів очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

  • Нагадаємо, уранці 16 грудня під час масових ракетних ударів по Україні російські ракети поцілили у Кривий Ріг.
  • Тоді ж росіяни завдали по Запоріжжю 15 ракетних ударів, що стало наймасштабнішим обстрілом енергетичної інфраструктури міста від 24 лютого.
  • Загалом ЗСУ знищили 60 із 76 ракет, випущених РФ під час масованої атаки.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
17 липня
20:50
Оновлено
Атаки РФ 17 липня: Суми, Херсоні, Ізюм. У Миколаєві через удар по порту двоє загиблих
20:34
Ексклюзив
Апеляцію на заборону розслідування про квартири брата очільника ДБР розглянуть у понеділок, - журналіст "Слідства.Інфо" Савчук
20:30
Посол ЄС в Україні Матернова привітала Ченцова і Качку з новими посадами після перезавантаження уряду
Посол ЄС в Україні Матернова привітала Ченцова і Качку з новими посадами після перезавантаження уряду
20:30
Замах на Єрмолаєва
СБУ відновила відеозапис із замахом на Єрмолаєва у Монако
20:10
Марта Костюк (зліва) та Еліна Світоліна після чвертьфінального матчу Роман Гаррос 2026 року
Костюк очолила світовий рейтинг форми сезону yElo, який враховує силу суперниць, Світоліна на 6-й позиції
20:10
Ексклюзив
Ліндсі Грем
Ліндсі Грем був ціллю та об'єктом ненависті Кремля, – Фейгін
20:01
OPINION
Не "Поверніть Федорова" на картонках, а "Поверніть конституційний лад"
19:54
Зеленський анонсував нову політику на "польському напрямку": відкриють архіви про Волинь
19:42
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Сирського поставили на місце Залужного лише для того, щоб збити довіру до бренду ЗСУ, - Данилюк-Ярмолаєва
19:34
Оновлено
Суд обрав запобіжний захід обом керівникам підприємства Укроборонпрому у справі про вибухи у Вишневому
Суд обрав запобіжний захід обом керівникам підприємства Укроборонпрому у справі про вибухи у Вишневому
19:14
Сандра Аудкірк
Тимчасовою повіреною у справах США в Україні призначено Сандру Аудкірк
18:59
Ормузька протока
Іран не контролює Ормузьку протоку: США знищили вежу спостереження в порту Чабахар шостої ночі ударів
18:53
пальне росія
Через удари України по НПЗ Росія купуватиме дизель за кордоном
18:34
Оновлено
У Росатомі заявили, що від удару БПЛА загинув головний інженер окупованої ЗАЕС. У МЗС України та Енергоатомі відповіли
18:31
Оновлено
Володимир Зеленський
"Фронт – це основа": Зеленський заслухав доповіді п'яти командирів про ситуацію на передовій та оборонні технології
18:22
Кабмін
Кабмін офіційно затвердив Хмару і Сибігу в.о. міністрів оборони та закордонних справ
18:00
Євгена Коновальця перепоховають в Україні, — рішення Кабміну
17:35
МН17
"Правда сильніша за брехню": Україна і ЄС у 12-ту річницю вшанували жертв MH17 і нагадали Росії про відповідальність
17:25
прапори Україна Польща
Сейм Польщі ухвалив резолюцію про "волинський геноцид". У МЗС України відреагували
17:10
Оновлено
Командування намагалося з'ясувати, де служить ветеран, який ініціював мітинг на підтримку Федорова: ситуацію прокоментували в ОП і армії
17:01
OPINION
Цей липневий Майдан — завдання із зірочкою. Дорослі не допоможуть…
16:42
БПЛА FP-1
Українські дрони FP-1 і FP-2 отримали систему автоматичного донаведення на ціль, а на фронті — 100 боїв з початку доби
16:16
Україна Польща
У Польщі за півроку зафіксували 180 злочинів на ґрунті ненависті проти українців — на третину більше, ніж торік
15:49
Міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро
"Українці гинуть, а росіяни їдуть на шопінг": голова МВС Естонії закликав ЄС посилити візову політику щодо громадян РФ
15:25
санкції проти Росії
Рада ЄС наклала санкції на п'ять компаній та їхню керівницю за масовані удари по Києву 1 і 5 липня
15:00
OPINION
Ельмаз Асан
Голос Криму з архівних полиць: чому ми повертаємо історію Валерія Возгріна
14:53
У Великій Британії змінився прем'єр: лейбористи зробили ставку на Енді Бернема
14:47
Андерсон Тейлор - наймолодший у світі куратор музею
Дев'ятирічний американець став наймолодшим у світі куратором музею й увійшов до Книга рекордів Гіннеса
14:26
Ігор Клименко
Зеленський запропонував Клименку посаду секретаря РНБО
14:23
Dassault Rafale
Повітряні сили Німеччини та Франції провели навчання за участю винищувачів, які здатні нести ядерну зброю
14:21
Оновлено
Maxar опублікувала знімки авіабази в Енгельсі
Українські дрони подолали 800 км і знищили стратегічний бомбардувальник Ту-95 на аеродромі "Енгельс", - СБУ
14:12
Нафтогаз
Тимчасовим керівником Нафтогазу став Сергій Федоренко
14:03
OPINION
Правова вакханалія президентських призначень
13:55
Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін кинув виклик США в боротьбі за світове лідерство у сфері ШІ, - Reuters
13:27
ГУР
ГУР перехопило наказ РФ: окупанти мають посилити дронове полювання на цивільних у прифронтових районах
12:56
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
У РФ на тлі паливної кризи фіксують рекордні темпи падіння рейтингу Путіна від початку війни 
12:55
Ексклюзив
Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Удари по нафтовій логістиці даються взнаки: РФ почала зупиняти свердловини, - Гончар
12:32
"Атеш" викрив великий логістичний вузол Чорноморського флоту РФ у Криму
12:16
ФСБ
ФСБ провалила секретний ШІ-проєкт "Павук", який мав аналізувати ЗМІ, протести та збирати досьє на людей
12:15
на фото Тарас Качка
Ексвіцепремʼєр з питань євроінтеграції Качка стане постпредом при ЄС
Більше новин