Росія посилить наступ на Донеччині після відступу з Херсона, - ISW

14 листопада, 2022 понедiлок
06:55

Російський наступ у Донецькій області посиляться в найближчі тижні, оскільки туди прибудуть додаткові мобілізовані солдати та виведені із Херсонщини війська

Зміст

Про це кажуть в Інституті вивчення війни (ISW).

"Ймовірно, Путін підвищив Суровікіна і дозволив йому вийти із західного Херсона за умови, що він займе решту Донецької області, використовуючи російські сили, відбиті із західного Херсона, а також новоприбулих мобілізованих військовослужбовців", - йдеться у звіті.

На думку аналітиків, рішення Путіна пояснюється зростанням інтенсивності російських наступальних операцій спочатку в районі Бахмута, а потім в районі Вугледару.

Російські наступальні операції в Донецькій області посиляться найближчими тижнями, оскільки разом із силами, виведеними із західного Херсона, прибудуть додаткові мобілізовані військовослужбовці, наголошують в Інституті.

"Українські сили в цьому районі опиняться під сильним тиском, і Києву, швидше за все, доведеться перенаправляти війська для захисту від цих відновлених російських наступальних операцій", - йдеться в повідомленні.

Як кажуть аналітики, росіяни навряд чи досягнуть значних успіхів в оперативному плані, попри їхні зусилля, хоча з часом вони можуть захопити Бахмут ціною величезних втрат.

Зазначається, що російські мобілізовані військовослужбовці показали себе недостатньо підготовленими, погано оснащеними й дуже неохоче воюють.

Вони не прибувають згуртованими підрозділами, а скоріше направляються в основному як індивідуальні або невеликі підрозділи для заміни частин, які воювали без відпочинку протягом дев'яти місяців, зазнали руйнівних втрат в людях і техніці, і самі значною мірою деморалізовані.

Російські сили, які діють в Донецькій області, включають частини регулярних збройних сил Росії, мобілізованих військовослужбовців, бійців приватної військової компанії Вагнера, формування БАРС (російського добровольчого резерву), ополченців з "Донецької та Луганської народних республік", солдатів чеченських підрозділів Рамзана Кадирова та добровольчих батальйонів. Цей химерний конгломерат бойових сил матиме значно меншу ефективну бойову міць, ніж угруповання регулярних частин аналогічної чисельності, кажуть експерти.

Малоймовірно, що Суровікіну вдасться перетворити його на силу, здатну вести широкомасштабну наступальну механізовану маневрену війну, особливо з огляду на те, що він навіть не витрачає (або йому не дозволяють витрачати) час на створення узгодженого ударного угруповання перед тим, як кидати його в атаку.

"Це дивне поєднання сил, ймовірно, досягне певних успіхів завдяки чисельній перевазі, але українські захисники, ймовірно, підкріплені, скоріш за все, змусять його зупинитися протягом наступних кількох місяців неподалік від вихідних позицій", - вважають в ISW.

Своєю чергою Україна також, ймовірно, відновить бойову потужність із західного Херсона та передислокує її в інші райони як для оборонних, так і для контрнаступальних операцій.

ЗСУ можуть спробувати переслідувати росіян через Дніпро в різних точках, але навряд чи зроблять це, оскільки логістика підтримки українського угруповання на східному березі є дуже складною. Тому ЗСУ, швидше за все, закріплять свій контроль над західним берегом, залишать там достатньо сил, щоб стримати будь-яку спробу росіян знову перетнути річку, і перерозподілять сили на інші напрямки.

Російський наступ у Донецькій області, ймовірно, вимагатиме від ЗСУ відволікти частину сил на оборону в цій області, але ЗСУ, вірогідно, спрямують принаймні частину відновленої бойової потужності або на посилення свого поточного контрнаступу в Луганській області, або на відкриття нового контрнаступу в іншому місці.

Тому припинення або тривале уповільнення бойових дій протягом наступних кількох місяців є дуже малоймовірним.

  • 11 листопада в мережі з'явилися відео українських військових, які вивішували жовто-блакитні стяги в Херсоні. Це підтвердило ГУР Міністерства оборони.
  • Своєю чергою загарбники оголосили Генічеськ новою "адміністративною столицею" російських терористів в окупованій частині Херсонської області.
  • 12 листопада Сили оборони вдарили по будівлі на Херсонщині, у якій перебувало до 500 військових РФ, було відомо про 16 загиблих. 
  • А голова Херсонської ОВА повідомив про мінування обласного центру, людей закликали не виходити на центральні вулиці, поки працюють вибухотехніки.
  • Також відомо, що з 7 по 13 листопада Сили оборони на Херсонщині звільнили від загарбників 179 сіл та міст на понад 4,5 тис. кв. км території.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
9 липня
23:00
Оновлено
Наслідки удару по маршрутці у центрі Херсона
Атаки Росії 9 липня: У Херсоні окупанти вдарили по маршрутці, у Запоріжжі — по АЗС. На Харківщині обстріляли авто, на Донеччині — рятувальників. Є жертви
22:42
Володимир Зеленський перед зенітно-ракетним комплексом Patriot
Зеленський: Україна зацікавлена у співпраці з Mitsubishi щодо виробництва ракет Patriot
22:36
Лавров
Лавров заявив, що Росія воюватиме до повної капітуляції України
22:16
Лазер LY-1 (Китай)
Міжнародне розслідування викрило таємну співпрацю Китаю та Росії у боротьбі зі Starlink
21:37
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
США вже випробовують українські дрони: Зеленський повідомив про новий етап у співпраці
21:26
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
Склад належав одному з підприємств "Укроборонпрому": Зеленський про розслідування вибуху у Вишневому
21:25
Володимир Зеленський
Це наша українська антибалістика. Зеленський про проєкт Freya
21:14
Сі Цзіньпін і Путін
Зеленський: Китай уперше жорстко відреагував на ядерні погрози, що лунають у Росії
20:46
Система ППО Patriot
Україна отримає від партнерів додаткові ракети для Patriot, – Зеленський
20:39
Ексклюзив
Петр Павел та Володимир Зеленський
Треба бити по Росії зараз: політолог Саакян про заяву президента Чехії Петра Павела
20:23
Радослав Сікорський
Росіяни знову щось планують, у нас є перевірена інформація, — Сікорський
20:21
Ексклюзив
У Львові на Сихові натовп перекинув автомобіль ТЦК
Відсутність воєнної поліції є великою помилкою: юрист Баганець про інцидент з ТЦК у Львові
20:18
Марта Костюк, Вімблдон, теніс
Марта Костюк не змогла пробитись у фінал Вімблдону
20:04
OPINION
Deja vu від Буданова
20:04
Саратовський НПЗ
Саратовський НПЗ зупинив роботу після атаки БПЛА, – Reuters
19:44
Володимир Путін
Путін, ймовірно, посилить війну в Україні, попри мирні зусилля Трампа, - Reuters
19:27
Католицька академія Святої Марії
Британському вчителю, який називав українців "сатанинськими нацистами", заборонили викладати
19:25
Ексклюзив
Україна ЄС
ЄС прискіпливо оцінюватиме антикорупційні реформи України під час переговорів про вступ, - аналітикиня Булана
18:45
Мбаппе vs Хакімі
Франція проти Марокко: анонс першого матчу 1/4 фіналу ЧС-2026
18:44
У СБУ розповіли про обшуки у справі про закупівлю гранатометів для ЗСУ неналежної якості
18:40
Поліція Казахстану
Щоб запобігти вивезенню бензину, Казахстан облаштовує блокпости на кордоні з Росією
18:17
Андрій Мельниченко
Від розпаду до повної залежності від Китаю: російський мільярдер описав 5 можливих сценаріїв майбутнього РФ
17:53
"Я сидів і чекав, коли мене вже приб'є": історії мешканців Вишневого після нічного обстрілу 6 липня
17:42
Meteor і Gripen
Gripen плюс Meteor. Швеція дозволила бити своїми ракетами по літаках Росії. На фронті 79 атак від початку доби
17:37
Сергій Буковський
Сергій Буковський став лавреатом Премії за внесок у розвиток українського кінематографа кінопремії "Золота Дзиґа"
17:30
Система ППО Patriot
Міністр оборони Польщі заявив, що виробництво ракет для Patriot в Україні може початися за кілька тижнів 
17:10
Нідерланди
"Перевірене" російське джерело: чому нідерландська розвідка не повірила у повномасштабне вторгенння РФ
17:00
OPINION
Інцидент з ТЦК на Сихові: щоб нейтралізувати зловмисників, є МВС, а не ЗСУ
16:54
Микола Тищенко
Тищенко вніс заставу у справі про хабар
16:49
Бонні Тайлер
Померла співачка Бонні Тайлер, виконавиця хіта Total Eclipse of the Heart
16:34
Ігор Рогов
У Польщі оголосили вирок екскоординатору штабу Навального та його дружині за роботу на ФСБ
16:33
напад на українця у Вроцлаві
У Вроцлаві жорстоко побили 19-річного юнака, який розмовляв українською мовою
15:57
Дмитро Пєсков
Трамп досі не телефонував Путіну, — Пєсков
15:41
Оновлено
Убивство Березовської, яку підозрювали у замаху на Єрмолаєва в Монако: ЗМІ з'ясували імена затриманих. Обидва вже під вартою
15:31
Ексклюзив
Ірландія
Ірландія докладатиме зусиль, щоб переконати країни ЄС відкрити нові кластери для України, - політологиня Булана
15:29
рсійські окупанти
У ЄС обговорюють можливість послабити візовий режим для росіян, які воювали в Україні
15:26
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" заявила про незаконні обшуки СБУ та побиття заступника директора
15:03
OPINION
Хто стоїть за лаштунками репресій правоохоронців проти оборонних компаній?
15:00
флешмоб
#НеДоброзвичайний: Громадські організації запустили флешмоб проти нового Цивільного кодексу
14:44
Борислав Береза
"Створюють атмосферу страху", – правозахисні організації відреагували на санкції проти екснардепа Берези
Більше новин