OPINION

Розгром у Макіївці: російська мобілізація без мобілізації

Антон Швець
5 січня, 2023 четвер
12:04

Куди насправді завдав удару український Хаймарс?

У ході реформ міністра оборони РФ Сердюкова було знищено радянську систему доукомплектування частин. Тому що вона для такої країни, як РФ, була обтяжливою. Просто Сердюкова ніхто не попередив, що Путін поїде кукухою і розпочне повномасштабний конфлікт із нормативами Другої світової. Тому Сердюков перетворив армію РФ на попелястий механізм, який не обтяжував бюджет РФ операційно і дозволяв закопувати нескінченні гроші на презентаціях аналогів. Щоправда, апаратну боротьбу Сердюков програв та розпилювати гроші довелося Шойгу.

У СРСР часів застою існувала система, де умовно (ще раз це умовний приклад, на зрозумілих розмірах) перший батальйон танкового чи мотопіхотного полку готовий був вирушити у бій умовно миттєво, другий батальйон роздвоився і заступник командира бату сам ставав комбатом, ці два бати наповнювали резервістами у повний штат і також швидко кидали у бій. Далі ще був третій бат, що умовно називався кадрованим, або як говорили в совку кастрованим. Коли перший та два другі бати звалювали, на базі полку з кастрованих батальйонів можна було розгортати стільки бойових одиниць, скільки зможуть. Насправді це працювало дещо не так, як я описав, кастровані були цілі дивізії і на базі їх було розгортання. І там ще арта, ППО, зв'язок, служби тилу, РХБЗ та багато іншого. Це просто для прикладу.

Сердюков перетворив армію РФ на попелястий механізм, який не обтяжував бюджет РФ операційно і дозволяв закопувати нескінченні гроші на презентаціях аналогів. Щоправда, апаратну боротьбу Сердюков програв і розпилювати гроші довелося Шойгу

Читайте також: Що планує Путін на 2023 рік

Теоретично червоної армії мало вистачати і офіцерів, і резервістів, і техніки. За фактом ця система навіть у совку працювала не дуже, тому що в мотопіхотних частинах не вистачало техніки хронічно, а у танкових, наприклад, не вистачало резервістів, здатних керувати танками сучасних моделей. І танкісти забирали БТРи у мотопіхотів. Мотопіхоту возили вантажівками, але й їх не вистачало. Однак у совка була система, яка дозволяла армії брати цивільні вантажівки штатно.

Тобто існувала якась система і головне ця система хоча б теоретично була відпрацьована. Періодично СРСР проводив навчання, які більше були схожі на конвульсії, але на цих навчаннях хоча б щось відпрацьовували. А ще у совка був зв'язок і не було мобільних телефонів. Тому армія під час навіть умовно мирного існування не мала милиць у вигляді цивільних телефонів, і була змушена керуватися раціями. А також за допомогою вестових, польової телефонії та ін. Коротше, люди тоді вміли це робити. Нині ж не вміють, бо є телефони, а рацій не вистачає.

То справді був механізм, створений тоталітарної країною для глобальної війни. Для РФ цей механізм був надто складним та дорогим, і тому Сердюков його замінив. Армія РФ була відносно маленькою за операційними витратами та економила на солдатах, яких у мотопіхотних частинах не вистачало. Це дозволяло Сердюкову, а потім і Шойгу розпилювати астрономічні гроші на переозброєнні російської армії. До того ж армія РФ має величезні проблеми зі зв'язком.

Після того, як у РФ розпочали мобілізацію, виникла проблема пошуку молодшого офіцерського та сержантського складу. Частину мобілізованих відправили на доукомплектування наявних частин, тобто прямо на фронт

Читайте також: Путін відреагував на надання Україні системи Patriot

Після того як у РФ розпочали мобілізацію, виникла проблема пошуку молодшого офіцерського та сержантського складу. Частину мобілізованих відправили на доукомплектування наявних частин, тобто на фронт. Командири використовували чмобиків як м'ясо. Тому що розгорнути їх нормально, як у радянській армії, було неможливо – не було того ж резерву у вигляді умовного другого бата. Все, що було, вже було на війні. Все було першим батом. Але крім цього армія РФ почала створювати частини цілком із чмобіків навіть не в кастрованих дивізіях, а прямо в полі. Ці частини не мають офіцерів, окрім випускників військових кафедр без досвіду. Але головне – ці частини мало зв'язку. Чи не цифрової шифрованої немає, а взагалі ніякої не мають. Окрім телефонів.

Звісно, в армії РФ телефони у чмобиків відбирають. Але управління силами та засобами все одно неможливе, бо немає зв'язку. Армія без зв'язку – це просто юрба озброєних людей. І тому все управління в знову частинах йде по телефонах.

До того ж після того, як ЗСУ почали вибивати склади, в армії РФ розпочали розподіл складів. Але... В умовах відсутності величезного парку вантажівок та за умов нормативів для арти повністю розосередити склади неможливо. Тому що потрібні вантажники. Неможливо привезти бик до якогось укриття, потрібні ті, хто розвантажуватиме його і заноситиме в укриття. А потім завантажувати перед вивезенням бк безпосередньо на позиції. Тому склади розосередили, вони стали меншими, але все одно розміщують поряд із живою силою. Тому що возити людей кудись розвантажувати бк незручно, і що? Так, немає зайвих вантажівок, щоб кілька разів на день привозити зміну кудись розвантажувати. Тому привозять бк вантажівки туди, де й живуть.

Читайте також: "Українські воїни швидко освоїть систему Patriot": Резніков обговорив з Остіном новий пакет військової допомоги США

В армії РФ почали розподіл складів. Але... В умовах відсутності величезного парку вантажівок та за умов нормативів для арти повністю розосередити склади неможливо. Тому що потрібні вантажники. Неможливо привезти бик до якогось укриття, потрібні ті, хто розвантажуватиме його і заноситиме в укриття. А потім завантажувати перед вивезенням бк безпосередньо на позиції. Тому склади розосередили, вони стали меншими, але все одно розміщують поряд із живою силою.

Швидше за все, у ПТУ 19 було не лише розташування саратовців, а був і бк. Саме детонація БК і призвела до тотального знищення будівлі ПТУ від пакету з Хаймарсу. Порівняйте дірки від Хаймарсів на Антонівському мості з тим, що ви бачили на місці ПТУ. Хаймарс просто прошив будинок у підвал, де і був бк. Бк здетонував і "даремно старенька чекає на сина дамою".

Я ще під час того, як у РФ оголосили мобілізацію, говорив, що наступний крок – це мобілізація цивільних вантажівок десятками тисяч. І створення на окупованих територіях пунктів ремонту тих вантажівок через мобілізацію СТО та сервісних центрів. Але цього Путін зробити не зможе, тому що Шойгу цього не зробить за піарними обставинами. До того ж, це рішення призведе до серйозних проблем громадянської логістики всередині РФ. Мобілізація без мобілізації. Іванов набрали, а що з ними робити невідомо.

Що стосується зв'язку та телефонів. Від ПТУ до лінії фронту 15 км. Але комплекси радіорозвідки навряд чи можуть бути прямо на передку, щоб відстежити скупчення телефонів солдатів у ПТУ. Таке я вважаю малоймовірним, хоч можу й помилятися, бо я дуже відстав від сучасних комплексів та можу не знати їхніх параметрів. До того ж у чмобіків ці телефони відбирали і навряд чи в ПТУ телефонів було триста штук. Судячи з фото, поруч із ПТУ було вражено також багато армійських вантажівок. Саме вантажівки, на мою думку, і призвели до демаскування розташування. Силами супутникової розвідки чи через роботу агентури чи все це разом. Скупчення телефонів, які б вирахувала теоретично радіорозвідка, могли бути додатковим параметром під час селекції мети.

ЗСУ завдавали удару по складу з бк . І тому було обрано Хаймарс, а не Точка, наприклад. А кілька сотень загиблих чмобіків – це просто приємний бонус до детонації бк. Результат мобілізації без мобілізації

Читайте також: Цілі "спецоперації" Путіна: від повного підкорення до помсти за поразку

Тобто ЗСУ завдавали удару по складу з бк . І тому було обрано Хаймарс, а не Точка, наприклад. А кілька сотень загиблих чмобіків – це просто приємний бонус до детонації бк. Результат мобілізації без мобілізації. І річ навіть не в тому, що чмобики не маскували вантажівки. Бо супутник Притули побачив би вантажівку і під сіткою маскувань. І річ навіть не в тому, що водіям вантажівок рації не видали і тому вони точно зав'язувалися між собою по телефону, що можна простежити.

Справа в тому, що без великої кількості засобів зв'язку і маючи велику кількість невмотивованої піхоти, чмобіків доводиться накопичувати. Інакше вони розбігнуться і будуть пробуватись. Бо немає зв'язку, немає сержантів та молодших офіцерів тощо. Справа в тому, що РФ не провела мобілізацію цивільних вантажівок, і доводиться ганяти чудові газони, які ще й ламаються, і їх треба ремонтувати. Під відкритим небом, силами тих самих чмобиків.

Справа в тому, що РФ воює як у Першій світовій з нормативами для Другої світової і тому дуже багато бк. Але його нема кому розвантажувати і все це доводиться тримати в одному місці

Справа в тому, що РФ воює як у Першій світовій з нормативами для Другої світової і тому дуже багато бк. Але його нема кому розвантажувати і все це доводиться тримати в одному місці. Причому близько до лінії фронту, тому що логістичне плече не може бути довгим, бо не вистачає вантажівок, щоби довезти до ЛБЗ. Багато проблем та російські командири знайшли одне просте рішення.

Склад бк буде там же, де і розташовується чмобіків. Розвантажуватимуть, завантажуватимуть, ремонтуватимуть машини і сидітимуть в одному місці, щоб не пробувались, бо немає зв'язку та сержантів. Ідеальне рішення на думку росіян.

А потім прилітає Хаймарс.

Розповісти, що сталося, російські пропагандони не можуть. Ну деякі пригожинські можуть, але по ТБ цього не покажуть. Створити десятки тисяч рацій та об'єднати їх у систему РФ у масштабах усієї армії вторгнення РФ не зможе ще дуже довго. І тому зараз росіяни розповідають, що проблема у тому, що діє українська агентура та чмобики використовують запеленговані телефони. І тепер ФСБ шукатимуть ДРГ, а контрики забиратимуть у чмобіків телефони ще прискіпливіше. Ну і що? Так, зв'язку як не було, так і не буде, тому що всі телефони все одно не відберуть, бо тоді не керуватиметься. А у водіїв телефони взагалі відібрати не вийде, бо тоді вони нікуди не доїдуть. Тому все й надалі у РФ буде, як і було.

А потім прилетить Хаймарс.

Джерело

Про автора. Антон Швець, український блогер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Слідкуйте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал .

Теги:
Читайте також:
Київ
+4°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.01
  Купівля 38.01
  Продаж 38.55
 • EUR
  Купівля 41.09
  Продаж 41.93
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
3 березня
12:04
OPINION
Михайло Басараб
У сучасному світі досить багато чемберленів і деладьє...
12:00
прем'єр Пакистану Шехбаз Шаріф
Новим прем'єром Пакистану обрано Шехбаза Шаріфа, опоненти заявляють про фальсифікацію виборів
11:55
ЗСУ
Кабмін виділив 1,3 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд на Запорізькому напрямку
11:30
Окупанти, Херсон, Херсонщина
"Українські держслужбовці евакуюються з Херсону перед наступом РФ": ворог поширює фейк
11:17
Ексклюзив
"Вже ніхто не буде заперечувати": аналітик Їжак назвав умову відновлення ядерної зброї в Україні
11:14
Оновлено
Окупанти вночі і зранку обстріляли Донеччину: у Мирнограді і Покровську є постраждалі
11:00
Інтерв’ю
Стів Капус
Президент Радіо Свобода Стів Капус про свободу слова в Україні та як журналістиці вижити в епоху постправди
10:56
Пакистан, сильні дощі
У Пакистані стались обвалення будинків і зсуви ґрунту через сильні дощі: щонайменше 29 людей загинули, 50 постраждали
10:44
Монобанк
У роботі monobank стався технічний збій
10:30
Марта Костюк
Українська тенісистка Костюк обіграла п'яту ракетку світу у півфіналі турніру WTA 500
10:28
Оновлено
Удар по 9-поверхівці в Одесі
Удар по 9-поверхівці в Одесі в ніч на 2 березня: кількість загиблих зросла до 10, серед них троє дітей
10:21
Ексклюзив
Донеччина, Авдіївка, Желанне
Військовий експерт Попович пояснив, чому окупанти активізувались саме на Авдіївському напрямку
10:13
обстріл
РФ обстріляла село в Куп'янському районі: поранено літнього чоловіка
10:07
Ексклюзив
Проводяться заходи для оборони та недопущення захоплення ворогом Часового Яру, - заступник командира батальйону ударних БпАК Маляревич
10:03
Лі Хуей
Китай і РФ заявили про неможливість обговорення врегулювання ситуації в Україні без участі Москви
10:00
OPINION
Мирослав Гай
Про Майдан 100500
09:28
Польські фермери зрозуміли, що спецслужби РФ використовують їхній протест для розпалювання ворожнечі, - Мінекономіки
09:13
Ємен, хусити
Італійські військові збили безпілотник хуситів у Червоному морі
09:05
Президент України Володимир Зеленський
Україна готується до дезінформаційної атаки Кремля проти Зеленського, - Bloomberg
08:40
в Червоному морі затонуло судно
Затонуле британське судно після атаки хуситів у Червоному морі становить екологічну небезпеку
08:33
Німеччина проведе розслідування після витоку запису розмови офіцерів про стратегію війни в Україні
08:20
Чорне море, Крим
Окупанти у Криму намагаються ввести в оману українську розвідку: бояться нових ударів, - ISW
08:14
Ракета
Вночі РФ обстріляла Дніпро та область: виникла пожежа, пошкоджено приватні будинки
08:10
літак рф
Росіяни готові ризикувати втратами авіації заради просування на Авдіївському напрямку, - ISW
08:05
OPINION
Віктор Шлінчак
Макрон підіймає ставки
07:40
Дональд Трамп
Трамп переміг на республіканських кокусах у трьох штатах
07:24
безпілотник, дрон
У Росії заявили про атаку майже 40 дронів: збивали начебто над Кримом
07:16
Інфографіка
втрати окупантів
Літак, 35 артсистем і 1160 окупантів: Генштаб оновив втрати армії РФ за добу війни в Україні
01:58
Крістіан Шевченко
Син Шевченка мріє грати за збірну України, він намагається отримати громадянство
01:29
Снайпер ЗСУ
79 ОДШБр розгромила групу російської піхоти та бронетехніки, яка намагалась штурмувати Новомихайлівку
00:26
"Валенсія", Роман Яремчук, Ла Ліга
Матч "Валенсія" - "Реал" завершився внічию: Яремчук забив, а Лунін двічі пропустив
2024, субота
2 березня
23:50
Харків
"Харків братимуть у "кільце", жителі масово продають квартири": росіяни запустили новий фейк
23:15
Командувач повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук
"Welcome to hell, окупанти": командувач ПС заявив про чисте небо над сходом України
22:29
Віталій Буяльський, Динамо - Металіст 1925
"Динамо" через травму втратило свого ключового футболіста
21:48
ПВК Вагнер
Вагнерівці займаються підготовкою нових найманців з Куби і Непалу, яких РФ завезла в Україну
21:43
Оновлено
Біля порту Бронка у Петербурзі спрацювала ППО
Біля порту Бронка у Петербурзі спрацювала ППО
21:21
Ексклюзив
Угорщина - ЄС
Поки Польща не пропускає вантажі, Угорщина заповнює наші полиці в супермаркетах, - Портников
21:14
Герман фон Ейхгорн
Цей день в історії: війська України, Німеччини та Австрії спільно звільнили Київ від більшовиків
21:08
Андрій Шевченко
Шевченко заявив про дефіцит бюджету УАФ у 105 млн гривень
20:47
Фінляндія, Україна
"Кошти слід знайти негайно" : міністр оборони Фінляндії про закупівлю зброї та боєприпасів для України
Більше новин