
Посолка США в Україні Брінк йде у відставку
Надзвичайна і повноважна посолка США в Україні Бріджит Брінк достроково йде у відставку
Інформацію про це підтвердила речниця Держдепу Теммі Брюс на брифінгу, передає Суспільне.
Зазначено, що Брінк подала заяву на відставку за власним бажанням. Водночас на питання, чи чинили на посолку тиск або давали вказівки не згадувати РФ у контексті атак на Україну, речниця Держдепу сказала, що не знає нічого подібного.
Раніше CBS News, посилаючись на три власні джерела, інформувало, що пані посол США в Україні планує піти у відставку.
Видання зазначає, що офіційно посолка ще не подала у відставку, але вона вже зробила прощальні дзвінки колегам.
За словами одного високопоставленого американського чиновника, відставка посолки пов'язана з поєднанням політичних і особистих проблем. Зокрема, на її рішення могли вплинути нещодавні скорочення в USAID і те, що посада в Києві є несупроводжуваною, тож вона не може бачитися з сім'єю.
Зазначено, що держсекретар Марко Рубіо мав намір залишити Брінк на посаді й відхилив її першу заяву про відставку, яку вона подала в січні в рамках стандартної процедури переходу між адміністраціями.
Державний департамент США та Бріджит Брінк наразі не коментували цю інформацію.
Представник Державного департаменту США у коментарі Суспільному підтвердив інформацію про відставку Брінк.
"Вона була послом в Україні три роки — це довгий час у зоні бойових дій", - зазначив неназваний посадовець Держдепу.
- Раніше Бріджит Брінк відреагувала на удар РФ балістичною ракетою по Кривому Рогу, де загинули 19 цивільних, серед них - діти, однак не уточнила, хто здійснив атаку.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що неприємно розчарований реакцією посольства США на російську атаку.
Потім Брінк відреагувала на ракетну атаку по Україні вночі 6 квітня, на цей раз зазначивши, що обстрілює українську територію Росія.



- Актуальне
- Важливе











