
"Це не питання ескалації відносин з Китаєм": дипломат Хара про тарифну війну Трампа
Директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара вважає, що за допомогою тарифної війни, яку почав Трамп, президент США хоче вирішити економічні проблеми своєї країни
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Суть цієї торговельної війни, тарифної війни в тому, що Трамп хоче вирішити ключові проблеми, які є економічні у Сполучених Штатах. Перше і найголовніше - це шалений, 36 трильйонів, борг Сполучених Штатів. Друге, він хоче залучити інвестиції, перенесення виробництва з інших країн, оскільки оці тарифні бар'єри можуть заважати нормально торгувати зі Сполученими Штатами. Це ключовий світовий ринок і, звичайно, він привабливий. Третє - це залучення інших країн і інших компаній будувати верництво на території Сполучених Штатів, тобто реіндустріалізація Сполучених Штатів. І за задумом найближчого оточення економічних радників в Трампа, таким наскоком вони хочуть переформатувати глобальну торгівлю, ну і фактично викинувши на смітник Світову організацію торгівлі. Це, до речі, дуже цікаво, ще я не чув, щоби якісь були справи порушені проти Сполучених Штатів у рамках Світової організації торгівлі", - сказав він.
Олександр Хара зауважив, що це не питання ескалації відносин з Китаєм, щоб довести до конфлікту. Він зауважив, що у Сполучених Штатах не хочуть війни.
"Ніхто в зоровому угрузді в Сполучених Штатах не хоче війни, навпаки вони хочуть стримати Китай і до цього їм потрібен час, щоби побудувати більше кораблів, бо на морі у китайців є перевага в кількості, не в якості. В ракетних системах у них є в регіоні перевага над Сполученими Штатами. Звичайно, що потрібно нарощувати свій арсенал американцям і їм потрібно створювати і або посилювати альянси, які там є з Індією, Британією, відповідно Японією, Південною Кореєю, Австралією. Ну і з регіональними кравцями, такими як Філіппіни. Тобто все це потребує часу і додаткових фактично інвестицій і з точки зору вироблення озброєння, техніки боєприпасів, і з точки зору розбудови інфраструктури", - вважає дипломат.
На його думку, подивившись на війну Росії проти України стало зрозуміло, що не можна концентрувати в одному місці велику кількість засобів озброєння.
"І зараз вони розпорошують це по регіону. Тому війни він точно не хоче. Він хоче інших правил гри в не торгівлі. Чи вдасться йому це зробити? Не знаю, бо канадці збираються відповідати. Європейський Союз збирається відповідати, хоча вони запропонували по промисловій продукції фактично скасувати, до нуля звести ці тарифи. Я не думаю, що на це погодиться Трамп, оскільки там є і сільське господарство, є і там те ж саме морепродукти і багато чого іншого. Китай збирається відповідно реагувати. І враховуючи, що Європейський Союз і Китай - це надзвичайно потужні гравці, торгівельні актори, то відповідно Трампу прийдеться реагувати, або скасовувати чи знижувати ці тарифи і таким чином виглядати не дуже впевнено перед своїм електоратом, перед світом, або намагатися проломати цю ситуацію і подивимося, як це далі буде", - додав Олександр Хара.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.



- Актуальне
- Важливе
















