
У США є важелі впливу на Росію, - голова ВГО "Україна в НАТО" Романюк
Експерт із міжнародних питань, голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО" Юрій Романюк вважає, що США ще мають можливості тиснути на Росію
Про це він розповів в етері Еспресо.
"З одної сторони, безумовно, США настільки потужна країна, що вона може тиснути реально. З іншого боку, Трамп не хоче сваритися з Путіним. Він хоче зберегти добрі стосунки, бо в нього великі геополітичні плани щодо Росії. Як він вважає і його команда, їм удасться шляхом умиротворення відносин Росії та Сполучених Штатів Америки відірвати Росію від Китаю і залишити таким чином Китай самим. Якісь елементи реалізації цього плану дійсно відбулися, бо китайська позиція щодо України і Європейського Союзу суттєво змінилася. І вже навіть українська сторона допустила в Збройні Сили України китайську телекомпанію, що зняла сюжет, який виставила на китайському телебаченні, - це викликало дуже серйозне обурення зі сторони Росії", - сказав він.
Юрій Романюк вважає, що вплинути на Росію може посилення санкцій щодо експорту нафти та вплив на країни, які допомагають у цьому РФ.
"Тобто важелі впливу на Росію є, і одними з них є введення ембарго на російську нафту, непропускання через контрольовані протоки російських танкерів з нафтою, посилення санкцій до третіх і других країн, які будуть перепродавати цю російську нафту або купляти її, розміщення американських військ безпосередньо на кордоні самої Росії. І таким чином тиснути на Росію і казати: якщо ви хочете, щоб ми відвели свої війська, то ви маєте сісти за стіл переговорів, а не розказувати нам казки, і телепортувати нас і весь світ в 1997 рік, і розказувати нам, як ми маємо відсунути кордони НАТО від ваших кордонів, як ми маємо Фінляндію зараз, Балтійські країни, Польщу, Угорщину, Румунію, Словаччину, Чехію повернути назад в донатівський період. Як ви собі це уявляєте? Тільки тому, що ви цього хочете? Ну, так не буде", - зазначив він.
Експерт-міжнародник вважає, що очільник Сполучених Штатів Дональд Трамп має гримнути по столу й підвищити градус перемовин, як він це зробив у своєму кабінеті, коли там перебував президент України Володимир Зеленський.
"Так само він повинен у п'ятницю, в нього буде телефонна розмова з Путіним. І я думаю, що він має сказати Путіну в кінці кінців: слухай, я замучився слухати твою нісенітницю, тепер слухай мене, от тобі перелік з п'яти, з 10 пунктів, якщо ти їх не виконуєш протягом найближчого тижня, то через тиждень…
Як Трамп хоче, він уже сподівався, що 30-денне перемир'я наступить буквально десь до кінця наступного тижня, що вже дату призначать, буквально з понеділка до п'ятниці вони встановлять, і буде встановлено перемир'я, як мінімум 30-денне з правом пролонгації. Ну, Путін виставив свої хотілки, він не каже Трампу ні, він просто затягує цей процес, як мінімум на 2026 рік і розказує, що це неможливо здійснити вже; це дуже довготривалий процес і до нього треба підходити конструктивно, як вважає Путін", - додав експерт.
Переговори США й України в Саудівській Аравії
У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США - відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
Державний секретар США Марко Рубіо після українсько-американських переговорів в Саудівській Аравії висловив сподівання, що РФ погодиться на тимчасове припинення вогню.
Водночас радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волц за підсумками переговорів заявив, що Трамп вирішив негайно скасувати паузу у військовій допомозі Україні.
Трамп висловив сподівання, що Росія погодиться на припинення вогню в Україні терміном на місяць.
- Актуальне
- Важливе








