
Відсоток тих, хто хотів би змінити владу в Туреччині, зростає, - міжнародник Семиволос
Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зазначив, що найкращим наступником для президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана є він сам
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Для Ердогана найкращий наступник - це він. І от, власне, в чому інтрига і полягає. У тому, що у разі, якщо Ердоган оголосить позачергові вибори президента, то він, по суті, має право балотуватися на посаду президента, оскільки формально його термін не закінчився. І він не може вважатися президентом, який відбув два терміни. І от це варіант, який розглядається, як запасний для Ердогана. І чому багато хто говорить про позачергові вибори. Ясна річ, що для цього також потрібно рішення парламенту, дві третини [...]. Тут можуть зіграти голоси опозиції, тому що опозиція своєю чергою також вимагала дострокових виборів. І все це свідчить про те, що такий сценарій цілком імовірний. Не обов'язковий, але ймовірний", - зазначив він.
Читайте також: Протести в Туреччині: кінець ери Ердогана чи черговий іспит для опозиції. Пояснюємо
Водночас Ігор Семиволос зауважив, що у Туреччині зростає відсоток тих, хто хотів би змінити владу в країні на когось іншого.
"За 20 років правління Ердогана по суті політичний клас і бізнес-клас значною мірою залежний від Ердогана. Ердогану вдалося свого часу змінити Конституцію, змінити розклад в суспільстві, де армія втратила контроль, і генштаб перестав бути гарантом Конституції, багато чого іншого сталося за ці часи. Ну, а після 2016 року, після невдалого перевороту, власне, Ердоган ще більше рухається у бік авторитарного правління. І бізнес-еліта, політична еліта, вона коливається разом з лінією партії. Разом з тим, зрозуміло, втома є, велика втома, особливо в тих шарів населення, які не отримують безпосередньо якихось серйозних дивідендів. І тому відсоток тих, хто хотів би позбутися Ердогана і змінити, вірніше, змінити владу на когось іншого зростає, цей факт також", - додав міжнародник.
Що відомо про протести в Туреччині?
19 березня Екрема Імамоглу, який представляє опозиційну Народно-республіканську партію (НРП), затримали у ході масштабної антикорупційної кампанії у Туреччині.
Згодом суд ухвалив рішення про взяття під варту мера Стамбула. Разом з Імамоглу арештували також і 19 його прихильників.
Прокуратура клопотала про взяття під варту за обома звинуваченнями, однак у справі про допомогу озброєній терористичній організації, яку закидають Імамоглу, йому призначили лише судовий нагляд. Під "терористами" мається на увазі ліва "Робітнича партія Курдистану" (РПК), що бореться за незалежність курдів.
Турецькі політичні аналітики називають мера Стамбула основним суперником Ердогана. Тож арешт Імамоглу за кілька днів до праймериз сприйняли як спробу усунути конкурента.
Через арешт Імамоглу у Туреччині почалися масштабні протести. Увечері 23 березня в Анкарі демонстранти скандували, що "Туреччиною управляє свавілля". В акцію втрутилася поліція і почалися затримання.
24 березня опозиційна Республіканська народна партія Туреччини висунула кандидатом у президенти заарештованого та відстороненого мера Стамбула, головного опонента Реджепа Ердогана Екрема Імамоглу.
24 березня Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що протести у Стамбулі через затримання мера Екрема Імамоглу перетворилися на "рух насильства", сказавши, що опозиція буде притягнута до відповідальності через насильство проти поліцейських і за пошкодження майна.



- Актуальне
- Важливе













