
"Світ має відреагувати": Зеленський в Албанії закликав міжнародну спільноту ввести нові санкції проти РФ у разі зриву мирних зусиль
У п'ятницю, 16 травня, президент України Володимир Зеленський прибув до Албанії для участі у саміті Європейської політичної спільноти (EPC). Він закликав партнерів ввести нові санкції проти РФ у разі зриву мирних зусиль щодо України
Про це пише Sky News.
Виступаючи на саміті в Тирані, Зеленський заявив, що світ "повинен відповісти" Росії, якщо її мирні зусилля виявляться "театральними".
"Світ має відреагувати, має бути сильна реакція, включаючи санкції проти російського енергетичного сектору та банків. Тиск повинен продовжувати зростати, поки не буде досягнуто реального прогресу", - наголосив президент.
Зеленський повторив заклики до припинення вогню: "Нам потрібно, щоб вбивства припинилися на достатній термін, щоб дати дипломатії реальний шанс".
Він також вкотре закликав до негайного припинення вогню, підкресливши, що це є першочерговим кроком для створення "міцної основи для дипломатії"
"Нашим пріоритетом номер один є повне, безумовне і чесне припинення вогню. Це має відбутися негайно, щоб зупинити вбивства і створити міцну основу для дипломатії, - наголосив Зеленський. - І якщо російські представники в Стамбулі сьогодні не можуть навіть погодитися на це, на припинення вогню... тоді буде на 100% зрозуміло, що Путін продовжує підривати дипломатію".
Про прибуття зеленського до Албанії раніше повідомили Еспресо в Офісі президента.
"Так, Президент вже в Албанії для участі у саміті ЕРС", - зазначив речник президента Сергій Никифоров.
Про що говоритимуть під час саміту?
За інформацією Politico, в столиці Албанії Тирані зустрінуться прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Ердоган, щоб обговорити шляхи припинення війни в Україні.
Як повідомили виданню чотири європейські чиновники, головною темою саміту буде різке посилення санкцій проти Москви. Двоє співрозмовників Politico розповіли, що наразі обговорюється можливість запровадження штрафних мит на імпорт з РФ.
Як зауважили автори, ЄС вже запровадив значні санкції після повномасштабного вторгнення у 2022 році, але досі утримувався від повного торговельного ембарго проти РФ.
Для довідки. Європейська політична спільнота (EPC) – це платформа для політичних і стратегічних дискусій щодо майбутнього Європи, заснована у 2022 році після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- Нагадаємо, 15 травня президент України Володимир Зеленський вилетів до Албанії після того, як відвідав Туреччину та провів там низку зустрічей.
- Актуальне
- Важливе











