У Мінекономіки розповіли, які види бізнесу найбільше страждають від карантину
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства назвали бізнеси за класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД), які найбільше постраждали від карантину
Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Дядюра.
"Ми робили таку аналітику, хто страждає найбільше і це роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах взуттям, шкіряними виробами, текстилем, килимами, будматеріалами, меблями, книгами, аудіо та відеозаписами; роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспорту, роздрібна торгівля з лотків на ринках; діяльність ресторанів (вони дуже страждають); надання послуг мобільного харчування; демонстрація кінофільмів (у нас галузь культури дуже страждає); функціонування бібліотек і музеїв; концертна діяльність; діяльність спортклубів та фітнес-центрів та деякі інші", - сказав Дядюра.
Він зазначив, що повний перелік таких КВЕД можна переглянути на порталі "Дія".
Дядюра зауважив, що підприємці і наймані працівники бізнесів, основний КВЕД яких на останній день місяця входить у цей перелік, мають право подавати заявку на отримання державної допомоги у розмірі 8 тис. грн, якщо дотримуються інші умови.
Наймані працівники, зокрема, можуть претендувати на державну допомогу якщо підприємство сплатило єдиний соціальний внесок за працівників за усі місяці відповідного кварталу, найманий працівник не працює за сумісництвом, а його заробітна плата не перевищує 30 тис. грн/місяць.
Дядюра додав, що для отримання державної допомоги ФОП має бути зареєстрований не раніше ніж за три місяці на дату подання заявки, мати сплачені податки за шість місяців та не бути при цьому найманим працівником.
- Нагадаємо, 19 квітня на порталі "Дія" розпочалося приймання заявок від ФОП та найманих працівників у "червоних" зонах на отримання 8 тис. грн державної допомоги.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе