У Підмосков'ї затримали олігарха-втікача Бакая, - росЗМІ

14 травня, 2022 субота
15:33

Силовики РФ на підмосковному Красногірському шосе зупинили авто з колишнім першим головою правління НАК "Нафтогаз України", 58-річним Ігорем Бакаєм. Його затримано

Зміст

Таку інформацію сьогодні, 14 травня 2022 року, із посиланням на власні джерела розповсюдило видання "Комсомольская правда".

Як зазначається, за підозрою в шахрайстві Бакай перебував у розшуку як на території РФ, так і в Молдові.

Читайте такожП'ять обленерго, банк, готелі та меткомбінат. ДБР узялося за російський клан "Лужники", - ЗМ

"Кримінальну справу на ексголову українського "Нафтогазу" було порушено у Молдові ще 2018 року. Але оскільки Ігор Бакай перебуває у Росії, правоохоронцям Молдови довелося просити допомоги у російських колег. Тож колишнього радника Леоніда Кучми було оголошено у федеральний розшук, який нещодавно дав результат. Декілька днів тому співробітники ДПС на Красногірському шосе зупинили автомобіль для перевірки документів, в якому знаходився Ігор Бакай. У процесі з'ясувалося, що водій перебуває у розшуку. Бакая затримали, зараз він перебуває під арештом", - повідомляє газета.

Затримання відбулося на 6-му кілометрі Красногірського шосе.

Довідка

Ігор Михайлович Бакай був одним з перших та найбільш впливових українських олігархів.

За президентства Леоніда Кучми керував спершу "Нафтогазом" (1998-2000), а потім Держкомітетом водного господарства (2003) та Державним управлінням справами (2003-2004).

Стояв біля витоків щоденної всеукраїнської газети "Сегодня".

Мав розкішну резиденцію у заповідному Трахтемирові.

Після перемоги Помаранчевої революції виїхав до Москви. Отримав громадянство РФ.

Читайте такожОлігархи, які наживалися на Україні й мали стосунки з Кремлем, тепер намагаються "відбілити" свою репутацію, - New Republic

Українська система правосуддя за президентури Віктора Ющенка порушила проти Бакая сім кримінальних справ. Обвинувачення стосувалися масштабному привласненні об'єктів держвласності (київські готелі "Дніпро", "Україна", столичний комплекс "Експоцентр України", кримські санаторії "Гурзуфський", "Дніпро", "Зірки України"). Але після того, як країну очолив Віктор Янукович, усі звинувачення на адресу Ігоря Бакая було знято.

В Росії підприємець зайнявся сільськогосподарським бізнесом. Заснував ТОВ "Індустріальна група "Російський ведмідь".

Через тертя з Алішером Усмановим 2020 року отримав чотири року умовно за статтею КК РФ "шахрайство".

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
25 червня
10:56
Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн (Брюссель, 17.08.2025)
Проти Урсули фон дер Ляєн розпочали розслідування через секретний чат із Зеленським та європейськими лідерами
10:26
відновлення електропостачання
В "Укренерго" попередили про можливі вимкнення світла цього літа
10:25
Оновлено
РФ зранку вдарила по АЗС у Сумах та Запоріжжі: виникли пожежі, про постраждалих невідомо
10:23
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: 32 загиблих і 700 поранених
10:20
OPINION
В ДТП за рік загинуло більше, ніж від російських ракет і дронів. Прийшов час змінювати ПДР
10:05
Ексклюзив
Гуляйполе
Росіяни намагаються взяти в оточення лівобережжя Запорізької області, - командир окремої служби БПЛА УДА Арутюнян
09:10
Оновлено
пожежа на ТЕЦ у Керчі
Краснодарський край РФ та Крим атакували дрони. У Севастополі зникло світло
09:00
OPINION
Мобілізація в Росії неминуча?
08:10
Ексклюзив
спека
Наталка Діденко розповіла, коли Україну накриє спека
08:08
Оновлено
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці 28-ї бригади вперше знищили пускову машину "шахедів", на фронті 148 боїв і мінус 1270 окупантів. Підсумки роботи Сил оборони за добу 24 червня
08:01
OPINION
Чому українці не бояться ядерної бомби
2026, середа
24 червня
23:02
Ексклюзив
Конференція Гданськ
"Постійно звучали історичні питання": нардепка Сірко про міжпарламентські переговори з Польщею у Гданську
22:58
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
"Ситуацію вдалось переламати": Держдеп США заявив, що Україна зараз виграє війну
22:42
Ексклюзив
Княжицький на Via Carpatia
Україна і Польща мають не розхитувати відносини, а будувати спільний фронт у ЄС, - Княжицький
22:39
Ексклюзив
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Чубаров прогнозує у Криму повний колапс через проблеми з пальним і електроенергією
22:16
єврейська громада україни
Посольство Ізраїлю заявило про "нацистський салют" на акції "Братства" у Києві і закликало покарати учасників
22:12
Зеленський
Зеленський доручив завдавати ударів на випередження по об'єктах, які РФ використовує для війни
22:06
Ексклюзив
Сергій Лавров в інтерв'ю NBC News (24.08.2025)
"Лавров не впливає на рішення в переговорах, його завдання - напускати туману", - міжнародник Дубовик
21:50
Микола Княжицький Парламентська асамблея України і Польщі у Гданську
Разом Україна та Польща будуть потужніші за Німеччину та Францію: Микола Княжицький про подолання найбільшої кризи стосунків
21:41
пожежа на НПЗ у Сизрані
Замість переробки — на продаж: РФ б'є рекорд експорту сирої нафти через простій НПЗ після ударів українських дронів
21:26
Оновлено
Окупанти вдарили по кінотеатру в центрі Конотопа та по Запоріжжю: є постраждалі та загибла
21:17
фейк
РФ поширює фейк про мільйони втрат української армії. У РНБО спростували
21:13
Оновлено
фахівець з розмінування
На Херсонщині РФ вбила двох фахівців міжнародної гуманітарної організації NPA
20:51
Андрій Сибіга
У МЗС України закликали світ пильнувати "навчання" Білорусі
20:46
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
"Рішення Лукашенка повністю синхронізовані з Кремлем": Смолій про роботу ретрансляторів
20:31
Оновлено
ДБР
Розслідування про штурмовий полк "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен - перевірку
20:27
Ексклюзив
Наступний крок після мостів: капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Риженко пояснив значення удару по підстанції у Севастополі
20:15
Михайло Федоров
"Боремося за кожен долар": Федоров переконав Данію замінити допомогу на 15 000 далекобійних пострілів
20:01
OPINION
Не дозволити Росії перетворити нашу сутнісну силу на нашу слабкість
19:30
Володимир Зеленський
Білорусь відреагувала на ультиматум Зеленського — відключили ретранслятори
19:24
Дональд Туск
"Неприйнятне для Польщі": Туск поінформує лідерів E5 про суперечку із Зеленським через УПА
19:00
безпілотник, дрон, шахед
"Шахедів" з білоруського напрямку поменшало після ультиматуму Зеленського Лукашенку, — ДПСУ
18:20
OPINION
Говоритиму відверто: діалог непростий. Ми стали свідками найглибшої кризи українсько‑польських відносин за останні 30 років
18:15
колаж ШІ
Армія США для підготовки військових на полігонах відтворить умови війни в Україні, - ЗМІ
18:11
Вертоліт Мі-2
У Краснодарському краї РФ впав вертоліт Мі-2, — росЗМІ
18:04
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС спробує переконати Угорщину не блокувати відкриття кластерів для України, - ЄП
17:40
Огляд
Руслан Кравченко
"Прийду за кожним особисто": що встиг і чого не зміг Руслан Кравченко за рік на посаді Генерального прокурора
17:30
прапори Україна Польща
Відбудова України вигідна всій Європі, а Польща готова стати мостом до ринку ЄС, — заступниця голови Сейму
17:23
Огляд
АЗС Amic Energy
Розслідування виявило, що співвласник мережі заправок Amic пов'язаний з топменеджментом російського Лукойлу, – "Слідство-інфо"
17:02
Олімпійська збірна РФ
"Війна і допінг більше не будуть бар'єром": МОК розглядає зміни до хартії, які можуть повернути РФ до спорту
Більше новин