Угорщина заборонила імпорт 25 видів агропродукції з України

19 квітня, 2023 середа
14:38

Заборона на ввезення зернових, борошна, меду, олії та м'яса з України до Угорщини триватиме до 30 червня цього року

Зміст

Про це інформує міністр сільського господарства Іштван Надь.

"Уряд прихильний до відстоювання інтересів угорської фермерської спільноти, тому за відсутності значущих заходів ЄС він тимчасово, подібно до Польщі, забороняє імпорт зерна та олійних культур, а також низки інших сільськогосподарських продуктів з України до Угорщини", – написав Надь.

Угорський міністр заявив, що сільгоспвиробники в Україні використовують методи, які заборонені в Європейському Союзі, це дає їм змогу уникати зайвих витрат й експортувати на ринок велику кількість м’яса птиці, яєць і меду разом із зерновими та олійними культурами.

Унаслідок цього фермери Центральної Європи не мають можливості продавати власну продукцію, додав Надь.

DW з посиланням на уряд Угорщини пише, що заборона на імпорт триватиме до 30 червня 2023 року.

"Будапешт очікує, що до цього терміну ЄС перегляне тимчасове скасування мит на українські товари та забезпечить справедливі ринкові умови для європейського сільського господарства", – йдеться у повідомленні.

  • 15 квітня Польща затвердила заборону на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі. В уряді наголосили, що це рішення не змінює позиції країни щодо підтримки та дружби з Україною.
  • 16 квітня стало відомо, що Болгарія розглядає можливість відмови від імпорту українського зерна. 
  • Речник Європейської комісії заявив, що односторонні дії країн-членів Європейського Союзу щодо торгівлі є неприйнятними. 
  • 18 квітня стало відомо, що Польща отримає €30 млн допомоги від ЄС на тлі кризи з українським зерном. 
  • Після цього Варшава вирішила розблокувати 21 квітня транзит української агропродукції до портів Європи. 
  • Також Болгарія запровадила тимчасову заборону на імпорт зерна та харчових продуктів з України, але зробила виняток для транзитних товарів.  

 
Теги:
Читайте також:
Київ
+17.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
25 червня
23:05
ЄБРР надасть Укренерго 90 млн євро на захист енергосистеми від атак РФ та підготовку до зими
Антидроновий захист, три підстанції і резерви на зиму: ЄБРР виділяє Укренерго 90 млн євро
22:58
літаки ALTO NG
Україна отримала від Чехії партію навчально-тренувальних літаків ALTO NG
22:54
Україна ЄС
ЄС офіційно продовжив економічні санкції проти РФ до липня 2027-го — вперше відразу на рік
22:38
Оновлено
Кінбурнська коса
На Кінбурнській косі підняли прапор України, СБС уражає техніку окупантів, а на фронті — 213 боїв. Підсумки роботи Сил оборони ввечері 25 червня
22:32
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Собчак - це маркер, що визначає, які тези російська пропаганда вкидатиме в голови росіян
22:28
Ігор Коломойський, суд
У Татарстані Коломойського заочно засудили до 12 років позбавлення волі 
22:22
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів, — Reuters
21:55
Оновлено
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росія атакувала Київ балістичними ракетами: уламки впали у Дарницькому районі, спалахнула пожежа
21:47
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 188 загиблих, тисячі під завалами
21:25
Оновлено
Командир штурмового полку "Скеля" Юрій Гаркавий
У "Скелі" відсторонили командира Гаркавого та прокоментували випадки небойових смертей у полку
21:14
Ексклюзив
Енергетика, споживання електроенергії
Є два фактори, які впливають на стан енергосистеми: Войціцька пояснила, чи вимикатимуть світло влітку
21:09
НАТО прапор у Києві
Саміт НАТО в Анкарі зосередиться на нарощуванні виробництва зброї та підтримці України, — Politico
20:51
Італія та Франція блокують заборону в'їзду до ЄС для росіян, що воювали проти України, — Bloomberg
20:26
Володимир Зеленський
Зеленський затвердив СБУ 40-денну операцію впливу на Росію для спонукання до миру
20:26
Ексклюзив
Дональд Трамп
США швидко зрозуміли, хто має карти: "травму Ірану" можуть закрити успіхом України, - Веселовський
20:01
OPINION
Інформаційний вимір демократії
19:35
Ексклюзив
податки
ЄС не вимагає підвищення податків для ФОПів, головною проблемою є тіньова економіка, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
19:31
Дмитро Козюра та Василь Малюк
Справа "Щур": екскерівник штабу АТЦ СБУ Дмитро Козюра отримав довічне ув'язнення
19:27
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
У Лукашенка два шляхи: роль Муссоліні при Путіні або сценарій Франциско Франко, - Саакян
19:08
морський дрон Magura V5
США вперше випробували українські ударні морські дрони Magura на таємних навчаннях на Філіппінах, — Bloomberg
19:07
OPINION
Динамічний рух у залаштунках міжнародної політики повинен мати чіткі і непорушні кордони національної гідності
19:00
Білорусь розбудовує військову інфраструктуру біля кордону з Україною, а в Криму поглиблюється криза: дані розвідки
18:46
Огляд
Дно для Трампа: як забаганка президента США перефарбувати Дзеркальний басейн перетворилася на національний скандал
18:22
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Перший день конференції з відбудови України в Гданську: яких результатів вдалося досягти і через що сперечались
18:11
Оновлено
ДБР
Резонанс довкола штурмового полку "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен – перевірку. Позиція Сухопутних військ
18:09
Світовий банк
Україна підписала зі Світовим банком угоду на $3,39 млрд на полях конференції у Гданську
17:43
Марко Рубіо
"На Алясці не було жодної угоди щодо України": Рубіо відкинув претензії Кремля щодо саміту Трампа і Путіна
17:17
Ексклюзив
У Києві вперше провели військовий K9-забіг DRYLAND CANICROSS
У Києві вперше провели військовий K9-забіг із службовими собаками — встановлено рекорд України
17:02
OPINION
Чому кінець світу — це тільки початок
16:55
Олександр Лукашенко
Лукашенко заявив, що зустрічався з представниками Зеленського, й наголосив, що Білорусь проти втягування у війну
16:50
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
16:18
Україна НАТО
У НАТО заявили, що Україна переломила хід війни, й закликали партнерів скористатися відкритим вікном можливостей
16:09
Ексклюзив
Вимоги ЄС не призведуть до зникнення українських товарів з полиць, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
15:52
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі. Вони вийдуть на українські колії
15:41
Оновлено
фахівець з розмінування
Після того, як на Херсонщині РФ убила двох фахівців NPA, організація призупинила всі програми з розмінування в Україні
15:34
Дмитро Пєсков
Apple видалила всі додатки VK з App Store — Пєсков порадив росіянам "переходити на Android"
15:29
спека у Європі
Що їсти, пити та носити під час спеки: поради сімейної лікарки
14:30
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
Момент істини Швеції та прощання з американською мрією Туреччини: розклад матчів та трансляцій вирішального туру на 25-26 червня
14:02
Ексклюзив
Економічна серцевина переговорного процесу: що принесуть Україні 2-й та 3-й кластери євроінтеграції
14:01
OPINION
Є ризик програти перемогу...
Більше новин