Ексклюзив

Україна дала непрофесійну реакцію на лист конгресменки США Спартц, - дипломат Лубківський

11 липня, 2022 понедiлок
21:39

Заступник міністра закордонних справ України 2014 р., дипломат Данило Лубківський, вважає, що було хибним рішенням відповідати на лист Вікторії Спартц МЗС України, у компетенцію якого не входило це питання, тому і призвело до непрофесійної реакції, яка звелася до гірших радянських традицій

Зміст

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

Данило Лубківський прокоментував та дав оцінку щодо реакції МЗС України на лист від члена Конгресу до президента США, у якому сформульовані питання, до яких є інтерес як американських виборців, так і українських громадян, тобто запитання, що мають політичне та суспільне значення.

"Очевидно, що у постановці таких питань є політична природа, через те, що Вікторія Спартц представляє Республіканську партію і є зростаючою новою політичною зіркою цього табору. У відповідь на звернення Спартц прозвучала відповідь авторитетного члена конгресу, Марсі Каптур, яка є співголовою групи зв'язків з Україною у рамках Конгресу США і представницею Демократичної партії. Такий діалог між представниками американського парламенту свідчить про політичний процес, який спрямований на забезпечення належної підтримки Україні й те, що обидві політичні сили готуються до чергових проміжних виборів у Конгрес США восени цього року",- пояснив дипломат.

Лубківський сказав, що це один з тих випадків, коли він розчарований реакцією МЗС України на запитання, які прозвучали у листі Вікторії Спартц до президента США.

"На мій погляд, дуже хибним було рішення втягти у цю ситуацію МЗС України, тому що це не питання компетенції нашого міністерства. І саме хибність цього рішення, про втягування МЗС у таку розмову, призвела до непрофесійної реакції. Це реакція, яка звелася до гірших радянських традицій і звинувачень на рівні особистостей", - зазначив Данило Лубківський.

Дипломат додав, що така непрофесійна реакція не додала користі, а ні нам, як суспільству, а ні нашому діалогу з американськими партнерами.

"Очевидно, що запитання, які прозвучали, становлять для України великий інтерес, постійно повторюються та привертають увагу, бо вважаються незакритими. На мою думку, відповідь у спокійній, розсудливій, грамотній формі на кожне запитання, з переліку Спартц, і є спосіб для того, щоб в американському політикумі не розпочалася боротьба за розігрування української карти як політичного інструменту", - зауважив Лубківський.

Данило Лубківський висловив сподівання, що українська влада знайде у собі інтелектуальний та політичний потенціал, щоб відповісти на такі запитання. Найважливіше зробити кроки, які доведуть, що Україна вміє дотримуватися своїх зобов'язань перед європейськими партнерами та американськими союзниками.

  • 9 липня Вікторія Спартц звернулася до Байдена з проханням дати пояснення щодо безпечності переговорів з Єрмаком. МЗС України відреагувало.
  • Того ж дня керівник Центру протидії корупції Шабунін та журналістка Гонгадзе оцінили реакцію української влади на припущення про зв'язок Єрмака з Росією. 
  • 10 липня українська діаспора в США засудила заяви Спартц про Зеленського і його команду.

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
12:58
Ексклюзив
Рефат Чубаров
Чубаров: успішна атака на Чонгарський міст завдала сильного удару по логістиці РФ у Криму
12:30
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада збільшила видатки на безпеку і оборону на 1,56 трлн грн
12:26
Оновлено
Чонгарський міст повністю зруйновано. Маріупольський порт не працює. Підсумки роботи Сил оборони на полудень 10 червня
12:02
Ексклюзив
Ігор Рейтерович
Вимоги Угорщини запровадити квоти для нацменшин у Раді суперечать Конституції України, - Рейтерович
12:00
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
Зеленський підтвердив, що Flamingo влучили у воєнний завод у Чебоксарах, який забезпечує окупантів ракетами
11:46
Огляд
Чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня та як це зробити самостійно
11:37
Ексклюзив
У Києві прощаються із 12-річним хлопчиком, який загинув через ДТП в Соломʼянському районі
11:30
OPINION
Україна-Польща. У політиці емоції — поганий радник
11:09
Торік у ДТП загинули понад 3 тис. людей: у Раді назвали основну причину смертей на дорогах
11:04
OPINION
Польська істерія і стратегічна ціна
11:02
Дмитро Кулеба
Зеленський написав відкритого листа Путіну, бо переговори через Абрамовича не спрацювали, як треба, - Кулеба
10:52
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Діагноз режиму: Долінце про антидронові сітки біля резиденції Путіна на Валдаї
10:46
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 10 червня
10:33
ДТП у Києві
Смертельна ДТП у Солом'янському районі Києва: у Bolt підтвердили, що водій у момент аварії виконував замовлення
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
Більше новин