В Україні зафіксували понад 100 випадків екоциду та 1200 фактів негативного впливу на довкілля з боку окупантів, - Денісова

Окупанти здійснили в Україні понад 100 випадків екоциду та 1200 фактів негативного впливу на довкілля, що може призвести до екологічної катастрофи

Про це в телеграмі повідомила омбудсман Людмила Денісова.

"Наразі зафіксовано понад 100 випадків екоциду та більше 1200 фактів негативного впливу на навколишнє середовище (розрив снарядів, горіння лісів, хімічне забруднення тощо). Згідно із статтею 441 Кримінального кодексу України екоцид - масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу", - зазначила вона.

Найнебезпечнішими для довкілля є російські атаки на українські АЕС, інфраструктурні та промислові об’єкти, заповідники та екосистеми, водні ресурси. Цілеспрямоване знищення природи й забруднення навколишнього середовища росіянами матимуть довгострокові наслідки не тільки для України, а й для багатьох країн світу.

Екоцид призводить до зникнення флори, вимирання фауни, отруєння атмосфери або водних ресурсів. За словами омбудсмана, потрібно запровадити єдиний і ефективний механізм протидії цьому злочину, адже його вплив може поширитися на багато дежрав.

"Дії РФ в Україні порушують не лише національне, а й міжнародне право та звичаї. У першу чергу це порушення Статуту ООН, а також частини третьої статті 38 І Протоколу Женевської конвенції, якою заборонено застосовувати методи або засоби ведення воєнних дій, які мають на меті завдати або, як можна очікувати, завдадуть широкої, довгочасної і серйозної шкоди природному середовищу", - наголосила Людмила Денісова.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb