Оновлено

Спільні інвестпроєкти, посилення співпраці та щорічна військова допомога: Україну відвідав міністр фінансів Німеччини Лінднер

14 серпня, 2023 понедiлок
19:15

Уряд Німеччини запланував €5 млрд щорічної військової допомоги Україні до 2027 року, проте це рішення ще має затвердити парламент Німеччини. Про це в понеділок, 14 серпня, у Києві сказав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер

Зміст

Як повідомляє Forbes Україна, про це Крістіан Лінднер сказав на пресконференції з міністром фінансів України. 

За його словами, окрім військового напрямку, Німеччина також підтримує Україну в гуманітарній сфері, надає підтримку українським переселенцям, які живуть у цій країні, та робить внески до МВФ.

Під час зустрічі з Крістіаном Лінднером прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Україна спільно з німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) реалізує 5 спільних інвестиційних проєктів на 247 млн євро та готує ще три на 73 млн євро. Крістіан Лінднер наголосив, що Німеччина й надалі підтримуватиме Україну, а проєкти співробітництва матимуть довготривалий характер.

Денис Шмигаль і Крістіан Лінднер

Фото: kmu.gov.ua

 

Окрім того, німецький урядовець зустрівся зі своїм українським колегою, міністром фінансів України Сергієм Марченком. Сторони підписали спільну декларацію про наміри посилення співпраці між міністерствами.

Документ передбачає надання консультативної підтримки з боку німецького міністерства, зокрема в напрямах митної політики, моніторингу фінансових ринків, управління державними інвестиціями, приватизації державних підприємств.

"Обмін досвідом дозволить отримати доступ до найкращих європейських практик і значно підвищити рівень підготовки українських фахівців, у тому числі для пришвидшення нашої інтеграції до Європейського Союзу", – прокоментував Сергій Марченко. 

Міністр фінансів Німеччини запевнив у продовженні всебічної підтримки для України у наступні бюджетні періоди, а також готовності долучитися до відновлення України. Водночас Крістіан Лінднер вчергове засудив Росію за агресивну неспровоковану війну проти України.

Про візит Лінднера повідомило посольство Німеччини в Україні. На початку свого візиту до української столиці Лінднер сказав, що його країна стоїть разом з Україною пліч-о-пліч.

"Сьогодні ми також звернемо свій погляд у майбутнє. Хочемо обговорити дуже конкретно, як міністерство фінансів Німеччини може підтримати Україну", - додав міністр.

Згодом у Києві із Крістіаном Лінднером зустрівся міський голова столиці Володимир Кличко. У телеграмі він написав, що разом з німецьким міністром фінансів вони обговорили ситуацію в Україні й Києві та подальшу підтримку боротьби нашої країни проти російського агресора.

Зокрема, йшлося і про фінансову та допомогу в постачаннях зброї. Кличко підкреслив, що Україна гостро потребує необхідного озброєння - системи ППО і далекобійну зброю.

"Ми розраховуємо на розуміння ситуації нашими партнерами, що зволікати не можна", - наголосив мер Києва.

За його словами, Лінднер зазначив, що Німеччина продовжить підтримку України. Міністр фінансів Німеччини переконаний у тому, що "завдання цивілізованого світу – зробити все, щоб Україна перемогла в війні, яку розвʼязала Росія". 

Кличко і Лінднер

  • Раніше Міністерство фінансів України повідомляло, що від початку повномасштабного вторгнення уряд Німеччини надав фінансову допомогу у розмірі 1,55 млрд дол., левова частина фінансування була спрямована у формі грантів.
Теги:
Читайте також:
Київ
+20.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
23 липня
21:39
Ексклюзив
Уражені кораблі РФ замість прибутків тягнуть гроші з бюджету, - Лакійчук
21:38
росія китай
РФ передає Китаю досвід війни проти України, - The Economist
21:15
Петро Порошенко
Адвокати Порошенка оскаржать рішення Верховного Суду про санкції проти нього у Великій Палаті, ЄСПЛ та Комітеті ООН
20:47
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Переважна більшість поляків вважають, що на суперечках з Україною виграє тільки Росія, — опитування
20:41
Ексклюзив
Марко Рубіо
Вперше стала відома суть "духу Анкориджа": Рубіо розкрив деталі, - Саакян
20:24
Володимир Зеленський
Україна почне виробляти перехоплювачі для Patriot разом з Raytheon, — Зеленський
20:08
Чорне море
РФ оголосила про небезпеку навігації у своїй економічній зоні Чорного моря
20:05
Оновлено
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у ЗСУ перший в Україні повнопривідний електричний мотоцикл МУЛ.Е
СОУ уразили танкер РФ і понтонну переправу на ТОТ, Міноборони допустило до використання електромотоцикл МУЛ.Е, на фронті — 53 бої
20:01
OPINION
блог Євген Глібовицький
Про особливості українського урядування
19:40
війна з росією
Україна вже практично перемагає у Третій світовій, яку Захід так і не помітив, — The Hill
19:25
Сейм Латвії
Латвія заборонила імпорт окремих товарів із Росії та Білорусі
19:24
Ексклюзив
Козятинський закликав до безстрокового протесту, якщо Федорова не повернуть на посаду міністра оборони
18:59
Аерофлот
Росіяни розбирають нові літаки на запчастини, щоб підтримати старі в повітрі, — ГУР про деградацію авіації РФ
18:57
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Федоров поставив Зеленського перед складним вибором: Данилюк-Ярмолаєва про політичну дилему президента
18:30
Ірландія
Ірландія оголосила про новий пакет допомоги Україні на €125 млн
18:24
Михайло Федоров
Федоров заявив, що погодиться лише на посаду міністра оборони, попри інші пропозиції Зеленського
18:16
Оновлено
Наслідки обстрілів цивільних об'єктів на Запоріжжі
Росія атакувала регіони України: є загиблі, поранені, зруйновано інфраструктуру
18:09
Оновлено
У Підмосков'ї розбився російський військовий літак Су-57
Російську ППО "змусили" збити власний Су-57, - InformNapalm
17:58
Українська скульптура Hero Armor на честь загиблих захисників поїде на Burning Man 2026
Українська скульптура Hero Armor на честь загиблих захисників поїде на Burning Man 2026
17:36
Посуха
Спека 2026 року зробила посуху в Європі "екстремальною", висушивши ґрунти до рекордних показників
17:22
Латвія
Латвія звинуватила Росію та Білорусь у міграційному тиску перед виборами
17:02
OPINION
Як Китай заганяє Росію у фінансову петлю
16:45
москва, кремль
Кремль готує ґрунт для нової хвилі мобілізації на тлі економічних труднощів у Росії, - ISW
16:26
Польща депортує українця, який паралізував рух метро у Варшаві, кинувши рюкзак на колії
Польща депортує українця, який паралізував рух метро у Варшаві, кинувши рюкзак на колії
15:55
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін змінив стратегію війни проти України: Bloomberg розкрило новий план Кремля
15:55
Зеленський, Путін, Трамп
Тристороння зустріч України, США і Росії має відбутися до осені, — Зеленський
15:52
Війна з Росією
В Україні презентували закриту ШІ-систему "Марічка" для допомоги військовим командирам
15:48
Кремль москва
У Путіна заявили, що наразі немає зрушень у діалозі щодо завершення війни в Україні
15:24
Володимир Зеленський
Зеленський: Драпатому і Хмарі доведеться зробити те, чого досі не вдавалося — разом закрити небо і реформувати ТЦК
15:12
OpenAI
Пастор зі США подав до суду на OpenAI, заявивши, що ChatGPT ледь не довів його до смерті
14:52
кордон РФ
Зростає кількість інцидентів: МЗС Молдови застерігає громадян від поїздок до РФ
14:46
Михайло Федоров
Зеленський пропонував Федорову кілька посад, одна з них - віцепрем’єр з військових новацій
14:45
Ексклюзив
Україна ЄС
Україна може закрити шостий кластер переговорів з ЄС приблизно за рік, - експертка Акуленко
14:35
З Польщі екстрадували власника сонячної електростанції, підозрюваного у шахрайстві із "зеленим" тарифом
14:15
Лазерна зброя
Це не якесь майбутнє: у ЗСУ анонсували появу лазерної зброї для протидії ворожим дронам
14:01
Оновлено
МВФ
Україна отримала від МВФ транш $690 млн: на що спрямують гроші
14:01
OPINION
Конфлікт у військово-політичному керівництві. Як це було в інших країнах
13:47
Олександр Лукашенко
"Сфера" над Білоруссю: у Мінську випробовують нову систему управління повітряним простором
13:46
Оновлено
санкції
ЄС вдарив по головних доходах Кремля, але не обійшлося без поступок: що містить 21-й пакет санкцій
13:39
Оновлено
Лавров у Філіппінах зустрівся з Рубіо. Обговорили війну в Україні
Більше новин