Ексклюзив

Противник здійснює перегрупування, відтягнув війська КНДР: Згурець про ситуацію на Курщині

3 лютого, 2025 понедiлок
10:04

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що на сьогодні противник не має сил та можливостей, аби повністю витіснити українські підрозділи з Курщини

Зміст

Про це він розповів в етері Еспресо.

"Після четвертої хвилі наступу на Курщині, який завершився позаминулого тижня, зараз відбувається перегрупування сил противника. Спроби ворога витіснити наші сили успіху не мали. Були публікації у низці закордонних видань про те, що окупанти відтягнули свої північнокорейські війська, які діяли разом з росіянами у Курській області", - зауважив військовий експерт.

За його словами, вчора, 2 лютого, на зустрічі з журналістами Associated Press президент України Володимир Зеленський сказав, що 12 тисяч північнокорейських військових діяли на Курщині, з яких 4 тисяч – вбиті та загиблі. Тобто потенціал північнокорейців зараз суттєво сточився.

"А в ніч з 30 на 31 січня відбулися удари по командних пунктах армії РФ, зокрема на Курщині в зоні Рильська. В інтерв'ю Володимир Зеленський також говорив, що була знищена значна кількість і російських, і північнокорейських офіцерів ударом по цьому командному пункту. В будь-якому разі зараз противник, як я розумію, не має сил та можливостей, аби повністю витіснити українські підрозділи з Курщини. Бойові дії там тривають і, думаю, ще триватимуть певний час", - резюмував Сергій Згурець.

  • 27 січня Sky News із посиланням на українських військових писало, що близько двох тижнів тому північнокорейські військові тимчасово відійшли з лінії фронту в Курській області РФ. Проте очікується, що вони "скоро повернуться".
  • Згодом керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко розповів, що північнокорейські військові, яких росіяни залучили для участі у війні проти України, не навчилися протистояти українським дронам, артилерії та наразі проводять з офіцерами "роботу над помилками".
  • 31 січня NYT поінформував: війська КНДР, які воювали разом з російською армією проти України у Курській області, вивели з лінії фронту через великі втрати.
     
Теги:
Читайте також:
Київ
+15.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
17 червня
23:11
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Наші сім років із Зеленським більше нагадують шлюб з розрахунку, - Данилюк-Ярмолаєва про опитування КМІС
23:07
Ексклюзив
Українцям важливо знати, хто стоїть за популярними Telegram-каналами, - експерт Розкладай про "Труху"
23:06
США - Іран
Оприлюднено текст меморандуму, який США підпишуть з Іраном, - CNN
23:05
Володимир Зеленський і Марк Рютте
Зеленський прибув до Брюсселя: особисто візьме участь у засіданні "Рамштайну"
22:47
Оновлено
Брянська область
Путін розганяє новий міф про "хлопчиків в трусах". Генштаб і Лубінець спростували удар по автобусу з дітьми на Брянщині
22:37
ЗРК С-300 РФ
У Росії виник гострий дефіцит ракет ППО через далекобійні удари України, - CBS News
22:22
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
У Чорному морі уражено танкер тіньового флоту Росії, ССО здійснили наліт на ворожі позиції, на фронті відбулося 207 боїв, Підсумки роботи Сил оборони на вечір 17 червня
21:59
Оновлено
Кріштіану Роналду та Аксель Туанзебе (праворуч), Португалія - ДР Конго, ЧС-2026
ЧС-2026. Португалія втратила очки з ДР Конго: результати матчів 17-18 червня
21:50
Пам'ятник у Воркуті
У Воркуті демонтували пам'ятник жертвам Гулагу через тризуб
21:48
Нідерланди
Україна отримає від Нідерландів 500 млн євро на дрони та засоби ППО
21:25
Успенський собор, Києво-Печерська лавра після атаки РФ
В Успенському соборі почали перекривати пошкоджену ударом РФ покрівлю
21:21
Макрон і Трамп
Макрон повідомив, що Трамп зрозумів небажання Росії вести переговори
20:56
Трамп і Путін
Трамп подякував Путіну та Сі Цзіньпіну за позицію щодо війни в Ірані
20:37
Ексклюзив
Зустріч Трамп Зеленський G7
Зброя "в довгу" та ліцензії на виробництво: експерт Сунгуровський про головні підсумки саміту G7 для України
20:20
Дональд Трамп
"Вони просто не знають, як це зробити". Трамп заявив, що Зеленський і Путін хочуть досягти угоди
20:03
OPINION
Євроінтеграція. Плану "Б" немає
20:00
Огляд
Максив Лавриненко
Російські паспорти і санкції РНБО за контрабанду: чи справді найбільша українська телеграм-мережа "Труха" перейшла до нових власників
19:54
Дефіцит бензину в Росії
Після ударів по нафтопереробних заводах і через дефіцит бензину, Росія імпортуватиме пальне з Азії, — ЗМІ
19:23
Патріарх Кирило
Болгарія блокуватиме 21 пакет санкцій ЄС проти Росії через присутність у списку патріарха Кирила
19:13
Папа Римський Лев XIV
Папа Лев XIV закликав молитися за припинення війни в Україні та згадав про знищені церкви
19:06
САП хоче конфіскувати 5 млн грн активів, незаконно набутих Олексієм Кулебою. Віцепрем'єр відповів
18:50
Оновлено
аеропорт Сочі
Через атаки дронів у аеропорту Сочі затримуються сотні рейсів, а над Москвою та семи областями РФ заборонили легку авіацію
18:31
Антоніу Кошта
Голова Євроради Кошта відновив контакти з Кремлем, аби посадити Путіна за стіл переговорів, - ЗМІ
18:17
G7 в Евіані
Європейські країни G7 та США вироблятимуть в Україні далекобійні ракети "за ліцензією", - ЗМІ
18:15
Володимир Зеленський
88% українців після війни хочуть зміни влади Зеленського, - опитування КМІС
18:02
суд, санкції
Велика Британія наклала рекордний штраф за порушення антиросійських санкцій
17:51
Фінляндія та Швеція
Фінляндія скасувала заборону на ядерну зброю на тлі загрози з боку Росії
17:32
Мстислав Банік
На всі ТЦК та СП чекають перевірки і реформа, - заступник Міністра оборони Банік
17:32
Павел Залевський
Україна не зацікавлена отримати МіГ-29, - міноборони Польщі
17:04
OPINION
Максим Майоров
Україна-Польща. Чи можна порівнювати АК і УПА
16:53
PR
Еко Маркет в Чернігові
"Еко Маркет" розширює мережу у Чернігові та відкриває чотири нові супермаркети
16:35
Огляд
Тулсі Габбард
Біолабораторії під методичку ГРУ: як очільниця американської розвідки перед дембелем "розсекретила" улюблену казку Кремля
15:56
"Динамо"
"Динамо", "Полісся" та ЛНЗ дізналися суперників у 2-му раунді кваліфікації єврокубків
14:56
Віктор Янукович
Справа Майдану: в Україні завершили розслідування щодо Януковича й 16 його поплічників про узурпацію влади
14:49
евакуація
На Дніпровщині оголосили примусову евакуацію ще з 23 населених пунктів
14:45
Оновлено
Єдиний син у батьків і досвідчений льотчик-випробовувач: ким були пілоти, які загинули в авіакатастрофі на Хмельниччині
14:25
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС готує економічну відповідь на торговельний тиск Росії щодо Вірменії
14:19
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Ми не наївні та стежимо за цим", – Рютте про китайську допомогу для РФ
14:03
OPINION
Плюси та мінуси військової реформи
13:16
Михайло Федоров
Федоров: 95% громадян мобілізуються нормальним шляхом, реальна картина не така, як у соцмережах
Більше новин